vBulletin Nedir?
 1. Anasayfa
 2. İçerik Yönetim Sistemleri

vBulletin Nedir?

1

vbulletin

İçerik yönetim sistemleri (CMS), bugün ki web sektörünün gelişmesinde en büyük rol oynayan hazır web yapıları olarak dikkat çekiyor. vBulletin, bu yapılar içerisinde en eski ve kendi sınıfında en çok tercih edilen yapılardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Bildiğimiz üzere artık web sitesi kurmak hazır sistemler sayesinde çok daha kolay bir hale geldi. Artık web sitesi sahibi olabilmek için tarzı her ne olursa olsun internet üzerinde küçük bir araştırma yaparak birçok farklı hazır sistem bulabiliyor ve bu sayede kolay bir şekilde kurulum yaparak kendi web sitenizin sahibi olabiliyorsunuz.

vBulletin, bu tanıma tamamı ile uyan bir sistemdir. Wordpress, Joomla gibi sistemlerin aksine sadece özel bir forum sistemi yapısı olarak dikkat çekiyor. Forum anlamında CMS modül olarak inceleyebileceğimiz Mybb, SMF gibi birçok farklı sistem olmasına rağmen görsellik, işlevsellik ve SEO uyumu açısından dünyanın en çok tercih edilen özel forum sistemi olarak dikkat çekiyor.

vBulletin Nedir?

vBulletin, altyapı olarak son derece gelişmiş ve PHP altyapısı ile birlikte hazırlanmış, modüller ile desteklenebilen ve farklı tema seçenekleri ile kullanılabilen inanılmaz bir sistem durumundadır. Forum yazılımı olarak dünya genelinde en çok tercih edilen sistemdir. Gelişmiş altyapısı sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde kurulabilen ve geliştirilebilen bu sistem, yazılımcı firma tarafından ücretli lisans ile satılmaktadır.

Yıllık ve ömür boyu lisans fiyatları farklılık göstermektedir. SMF, MyBB gibi forum sistemleri tamamı ile ücretsiz olarak satıldığından dolayı rağbet azalmıyor. Görsel olarak son derece gelişmiş ve kaliteli bir sistem olduğundan dolayı vBulletin her zaman çok daha fazla tercih edilen sistem olmuştur. Modül uyumluluğu sayesinde de birçok farklı alanı kendiniz düzenleyebiliyor, forum rankları atayabiliyor ve Paypal ile entegrasyon sağlayabiliyorsunuz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Şu anki forum sayfalarının büyük bir çoğunluğu , vBulletin içerik yönetim sistemlerini kullanmakta . Ve bunu kullananlardan aldığım duyumlar da gayet olumlu ve öneri mahiyetinde .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir