Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

En İyi Bilgisayar Markaları

En İyi Bilgisayar Markaları

en-iyi-bilgisayar-markalari

En iyi bilgisayar markaları ile alakalı olarak internet üzerinde, insanlar arasında ya da aklınıza gelebilecek tüm mecra ve ortamlarda farklı farklı yorumlar ortaya çıkabilir. Aklınıza gelebilecek her anlamda yorumları duyabilirsiniz. İnsanlar, her zaman için sadece kendi kullandığı markanın ürünleri ile alakalı olarak yorum yapabileceğinden dolayı bu anlamda çok fazla seçenek ortaya çıkabilir. Fakat bu sektör içerisinde yer alan ve profesyonellerin deneyimleri ile oluşturulmuş en iyi bilgisayar markaları listesi mevcut. Tabi ki bu liste ortaya çıkarılırken birçok farklı ve önemli kriter dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu listeler, sadece ülkemiz için değil dünya genelinde popülerlik kazanmış rakamlardır.

Bu anlamda özellikle Apple ürünlerinin ne kadar insanların ağzında olduğunu biliyoruz. Bildiğimiz gibi Apple, ürettiği bilgisayarların tamamını çok ciddi rakamlar ile dünya genelinde satışa sunuyor. Kullanıcıların bazıları hiç deneyim edinmedikleri ve kullanımı hakkında fikir sahibi olmadıkları bu marka bilgisayarları hakkında genellikle olumsuz konuşmaktadırlar. Ancak unutulmamalıdır ki dünyanın en performanslı ve kullanışlı bilgisayarları şuan Apple firması tarafından geliştirilen iMac ve MacBook isimli ürünlerdir. Her anlamda gelişmiş ve donanımları sayesinde maksimum performans sunan gelişmiş bir sistemdir. İOS altyapısını kullandığı için de işletim sistemi olarak son derece görsel ve kullanışlıdır.

Bir Türk markası olarak tanıdığımız ve modern bilgisayarların yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda olmazsa olmaz markalarımızdan birisi de Casper isimli markaydı. Fakat bugün bilgisayar kullanıcılarına ne kadar sorarsanız sorun, tamamının memnuniyetsiz olduğunu görebileceksiniz ve bu durum doğru. Aldığınız bilgisayarlar çok kısa bir zaman içerisinde teknik servis gereksinimi duyuyor. Bu durum aslında kullanıcının kullanımı ile alakalı bir durum olarak da dikkat çekse de tabi ki üretici firmanın da bu konu üzerinde etkisi son derece büyüktür. Bu neden dolayısı ile Casper hakkında olumlu konuşmalar yapan insanların sayısında da çok ciddi bir azalma söz konusu.

Acer, bugün ülkemizde ve dünya genelinde en çok bilinen markalardan birisi. Hatta isminin Türkçe bir kelimeyi andırması nedeni ile bu markayı bir Türk markası olarak gören insanların da ne denli yoğun olduğunu biliyoruz. Ürettiği ürünler ve tasarladığı bilgisayar ve notebook kasaları ile birlikte her zaman için ön planda olan ve kaliteli ürünler geliştiren bir marka olarak da dikkatleri çekiyor. Tabi ki ürünlerinin arkasında duran bir firmadır ve teknik destek anlamında da muazzam bir firmadır. Bu neden dolayısı ile en çok tercih edilmesi gereken firmalardan birisidir.

Lenovo, yine ülkemizde en çok satan fakat kullanıcılarını sıkıntıya sokan markalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Performanstan ziyade daha çok kasasında ortaya çıkan sorunlar nedeni ile insanların en çok sıkıntıya düştükleri markalardan birisidir. Ürünleri her ne kadar uygun fiyatlı olsa da kasa yapısında zaman içerisinde kalıcı ya da geçici sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle bu durum laptop tipi bilgisayarlar için geçerli olduğundan dolayı son derece olumsuz yorumlar okuyabilmeniz de mümkün hale geliyor.

Toshiba, yine çok satılan ve kasa seçenekleri anlamında müşteriye en çok ve görsel seçenekleri sunan markalardan birisi durumundadır. Performans anlamında da muazzam seçenekler sunan bu marka, kısa zaman içerisinde bilgisayar satışlarında ki rüştünü ispat ederek kaliteyi en uygun fiyatlar ile kullanıcıya sunuyor. Samsung ise akıllı telefon ve beyaz eşya sektöründe ki başarısını bilgisayar sektörüne taşıyamıyor. Bu neden dolayısı ile kısa bir süre içerisinde notebook satışlarını durduran Samsung firmasının bu sektörden birkaç sene içerisinde tamamı ile çekilmiş olmasını bekliyoruz. En iyi bilgisayar markaları ile alakalı olarak bir sıralama yapacak olursak;

 1. Apple
 2. Asus
 3. HP
 4. Dell
 5. Acer
 6. MSI
 7. Toshiba

sırası ile en çok dikkat çeken markalar sınıfına konabilir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Bilgisayar Programları başlıklı makalemizde en iyi bilgisayar programları ve format sonrası olması gereken programlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Zeynel dedi ki:

  Bu makalede sıralanmış olan tüm bilgisayar markaları son derece kaliteli ancak işletim sistemi alışkanlığı açısından bakacak olursak benim tercihim Apple olmazdı. Dell her zaman favorimdir.

 2. Ahmet dedi ki:

  Tam da şu sıralar yeni bir bilgisayar almayı düşünüyordum. Ancak bir türlü ne alacağıma karar verememiştim. Aklımda birkaç marka vardı karar veremediğim ama yazınız sayesinde artık kararımı verdim. Teşekkür ederim.

 3. Veli dedi ki:

  Yüksek verimlilik ile çalışmalar yapmak istiyorsak yapmamız gereken zaten tabiri caizse ” top class ” diyebileceğimiz bilgisayar markalarını tercih etmek , o markalar da aynen şu saydığınız sıralamada mevcut , belki Samsung’u da ekleyebiliriz .

 4. hatice cancı dedi ki:

  benim exper marka bilgisayarım var ve ikiye bir format istiyor bu donanımla ilgili bir sorun mu yazılımla ilgili bir sorun mu bana yardımcı olur musunuz ve grundig marka bilgisayarlar nasıl almayı düşünüyorum da öneriyor musunuz?

BİR YORUM YAZ