Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

E-Ticarette SEO Nasıl Yapılmalı?

  • 06 Nisan 2018
  • 523 kez görüntülendi.
E-Ticarette SEO Nasıl Yapılmalı?

E-Ticaret pazarlaması pek çok kişiye karmaşık görülebilir özellikle de bu sitelere SEO yaptırmanın nasıl olabileceği de kafa karıştırırken. Bu konuda bilgilendirmek açısından size bir yol göstermek istiyorum.

Öncelikli olarak bilmeniz gereken şey hiçbir yazılım ya da alt yapı sizin arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza yetmeyecektir. Evet, ne kadar güçlü bir alt yapıya sahip olursanız kaliteniz o kadar artar ve değer kazanırsınız ancak bu yalnız başına etkili olmaz.

Öncelikli olarak arama motorunda üste çıkmak istediğiniz kelimeleri ya da ürünleri belirlemeniz gerekiyor. Çünkü rekabet çerçevesinde bu kelime ve ürünlerin bir analizinin yapılması gerekiyor.  Buna göre çalışmanın da yönü belirlenecektir.

Sitenin yaşı

Sitenizin yaşı burada oldukça etkilidir. Yani bir yıllık yeni bir site ile 10 yıllık site aynı kategoride asla tutulmaz ve bunun içinde Google’ının gözünde değeri farklıdır.

Sitenizin SSL’sinin mutlaka olması gerekiyor. bu Google için olduğu kadar alışveriş yapan kişiler içinde önemlidir. bu sayede güvenli bir site olduğunuzu kanıtlarsınız. Çünkü SSL her siteye verilmez.

Siteniz üzerindeki resimlerin açıklamalarının olması ve sıkıştırılmış olması önemlidir. Çünkü görsellerin boyutları ne kadar büyük olursa sitenizin açılış hızı da bir o kadar düşecektir. Dolayısıyla hiç kimse yavaş açılan bir siteyi beklemek istemez.  Google ile aynı dili konuşuyor olmanız gerekir. Bunun içinde sitenizde kullandığınız H1-H2-H3 taglarının düzenli olmasını sağlamalısınız.

Kaliteli bir sunucu hizmeti almanız gerekiyor. Özellikle de işin teknik destek boyutu çok önemli. Sitenizin sürekli açık olması ve herhangi bir sorun durumunda ulaşabileceğiniz teknik desteğinizin mutlaka olması gerekiyor.

Son olarak ise sosyal medya kullanımına ağırlık vermelisiniz. Adwords reklamları, Facebook ve İnstagram reklamlarının gücünden mutlaka faydalanmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ