Daha Kullanışlı Bir E-Ticaret Sitesi İçin 4 İpucu
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Daha Kullanışlı Bir E-Ticaret Sitesi İçin 4 İpucu

0

E-ticaret sektörü her geçen yıl daha da büyüyor, artık firmalar ve girişimciler internet dünyasının ticaret sektörü açısından ne denli etkili ve önemli bir alan olduğunun farkına vardılar. Bu saatten sonra geliştirilecek olan bir e-ticaret sitesi projesi için artık bazı şartlar son derece önemli ve gerekli olmuştur. Bu aşamada hali hazırdaki bir e-ticaret sitesi yada yeni bir proje için dikkate alınabilecek önemli bir unsur ise kullanışlılık olacaktır.

Kullanışlılık tanımı aslında oldukça geniş bir tanımlama olmakla birlikte, genel olarak kullanıcıların web sitenizi daha kolay kullanabilmelerini ifade eder. Kullanışlık tanımının e-ticaret siteleri açısından ayrıca bir önemi olduğunu vurgulamak gerekirse; ilgili ürün yada hizmetlerin kullanıcılar tarafından satın alınabilmesini kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Bu doğrultuda uygulayabileceğiniz etkili farklar ile potansiyel müşterilerinizi kazanmak daha da kolay olacaktır.

Bu aşamada sizlere faydası olacağınız düşündüğümüz 5 önemli kriteri sunuyoruz.

1. Kolay Giriş Yapma Sistemi

Hiç şüphesiz ki daha az detay bilgilerinin istenildiği ve sadece bir iki tıkla müşterilerin giriş yapıp, diledikleri ürünleri sepete atabileceği yada doğrudan sipariş verebileceği bir giriş sisteminin bulunması, web sitenizi bir adım daha öne çıkaracaktır. Rakibiniz, aynı ürün için müşterinin uzun üyelik formlarını, pek çok özel bilgisini isterken, siz sadece bir iki tık ve sadece gerekli bir kaç küçük bilgiyle kullanıcıların giriş yapabilmesine olanak sağladığınız için potansiyel müşteriyi kazanmış olursunuz.

2. Üye Olmadan Ürün Satın Almak

Online alışveriş yapan müşterilerin pek çoğu; onların özel bilgilerini isteyen, onlara uzun uzun üyelik formu doldurtan siteleri sevmez. Siz onları üye olmakla uğraştırmadan, doğrudan ürünü satın alabilecekleri kolay bir sistem sunarak, pek çok potansiyel müşteriyi kazanabilirsiniz.

3. Arama Kutucuğu İşlevselliği

Arama kutucuğunun akıllı olması önemli bir konudur. Özellikle belli bir kategoride farklı marka ve modellerin sunulduğu bir web sitesinde, müşteri muhtemelen farklı modeller arasında bir arama yapmak isteyecektir. Bunun için doğrudan arama kutucuğunu kullanmayı tercih eder ve yazabileceği herhangi bir ipucu için arama kutucuğunun en yakın önerileri listelemesi büyük bir kolaylık sağlar.

4. Zengin Ödeme Seçenekleri

Zengin ödeme seçeneklerinin sunulması, özellikle son yıllarda daha çok ilgi gören mobil ödeme, kapıda ödeme seçenekleri ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir