E-Ticaret Sitesi Kurmak ve Online Marketing
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Kurmak ve Online Marketing

2

e-ticaret-sitesi

E-ticaret kavramı, kısa zaman içerisinde ülkemizde en çok ön plana çıkan ve kısıtlı süre içerisinde en hızlı şekilde yaygınlaşan sistemlerden birisi haline gelmiştir. Bilindiği üzere artık internet kullanımı her geçen gün çok daha büyük bir hız ile yaygınlaşıyor ve bu kullanımın artması ile birliktem insanların beklentileri de ciddi anlamda yükseliş gösteriyor. Artık teknoloji, ev aletleri ya da bu gibi birçok farklı alışverişi internet üzerinden yapıyor ve kapımıza kadar gelmesini sağlıyoruz.

Bu hizmetleri bizlere sunan firmalar, e-ticaret konusu üzerine fazlası ile yatırım yaparak beklentileri son derece yüksek tutmuşlardır. Online Marketing kavramının ülkemiz genelinde GİTTİGİDİYOR ile başlaması ve zaman içerisinde bunun arkasına yeni web sitelerinin de katılması ile birlikte inanılmaz gelişmeler ortaya çıktı. Artık internet sitesi teknolojilerinde de dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi olduğumuzdan dolayı kendi yaptığımız projeler ile çok daha fazla ön plana çıkabiliyoruz.

E-ticaret sitesi kurmak, artık web teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte çok daha önemli bir hale geldi diyebiliyoruz. Türkiye gelişiyor ve bu gelişim ışığında internet sitesi teknolojilerinin de ne denli ön plana çıktığını görmemek elde değil. Bu sektörde var olabilmek ve kendinizi geliştirebilmek için önceliğiniz her zaman için yapacağınız yatırımı yüksek tutmak olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Günümüzde web tasarım ajanslarının sayısı sektörün ve nitelikli çalışanların ortaya çıkması ile birlikte çok daha fazla gelişti. İnternet üzerinde bir web sitesi sahibi olmak istediğinizde sizlere ulaşmak isteyen kitlenin ne denli ciddi olacağını tahmin dahi edemezsiniz. E-ticaret sistemi, normal çapta kurumsal web sitelerine nazaran tasarım, zaman, maliyet ve detaylar anlamında çok daha karmaşık ve özen gerektiren bir çalışmadır. Sektör içerisinde var olabilmek için aslında proje sahibinin bu sektörde ne şekilde var olmak istediği çok önemlidir.

E-ticaret sitesi, altyapı anlamında çok gelişmiş ve sorunsuz bir yapı olmalıdır. Sistem üzerinde ürünlerin listelenmesi, güvenilir ödeme alabilme yolları, müşteri etkileşim ve bilgilendirme sayfaları anlamında dört dörtlük çalışma yapılmalı ki sektör içerisinde yer alabilin. Bu da tabi ki her aşamasında firmanın sizlere sunacağı maddi bir maliyet anlamına geliyor. E-ticaret sitesi kurduğunuzda bununla da kalmayacak. Doğrudan internet üzerinde yatırım yaptığınızdan dolayı önceliğiniz mutlak surette internet üzerinden satış yapmak olacaktır. Bunu yapabilmeniz için de arama motorlarında yüksek sıralamalarda yer almak son derece önemlidir.

E-Ticaret ve SEO

E-ticaret sitesi açmak ve işlevsel hale getirmek ile emin olunuz işler bitmiyor. Asıl bu safhada çok daha dikkat edilmesi gereken işler başlıyor. E-ticaret sitesinin en büyük potansiyel müşteri kaynağı arama motorlarıdır. Arama motorlarından sitelerinize ziyaretçi gelmesi ile birlikte ürünleriniz satılır ve yatırımınızın karşılığını alırsınız. SEO, arama motorlarında sitenizi daha iyi bir noktaya getirmek için yaptığımız özel bir optimizasyon çalışmasıdır ve siteniz yayında olduğu sürece sürdürülmesi gerekir.

Sitenize eklediğiniz her konunun arama motorları sıralamalarında yükseklerde çıktığını düşünün. Sitenize giren insanların sayısı artacak ve ürün satma yüzdeniz çok daha fazla yükselecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 5 Kasım 2014

  E-ticaret sistemleri ile alakalı olarak salt ve bilgi verici bir paylaşım olmuş. Son dönemlerde özellikle e-ticaret sektörü üzerine yapılan yatırımlar son derece dikkat çekici. E-ticaret sitesi kıurmak ile alakalı olarak şunu söyleyebilirim ki bizler bu sektörde var olabilmek için ciddi paralar döktük. SEO çalışmaları ile de perçinleyince sektörde ki en kaliteli firmalardan birisi olduk. Herkeste böyle yapmalı.

 2. 20 Kasım 2014

  E – Ticaret siteleri geleceği kesinlikle domine edecek, klasik alışveriş dönemi bitecek. çok şeffaf bir alışveriş sistemi olması, rekabetin yüksek olması inasnları bu yöne doğru sevkediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir