Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sanal Mağazaların Kurulması

Sanal Mağazaların Kurulması

E-ticaret sistemlerinin kısa zaman içerisinde ciddi anlamda yaygınlaşması ve insanların beklentilerini karşılayabilecek güvenilir alışveriş sistemlerinin ortaya çıkması ile birlikte yeni nesil sistemler kısa zaman içerisinde ciddi anlamda ilgi görmeye başladı. Artık internet üzerinden alışveriş oranları her geçen gün yükseliyor. Alışveriş yaptığımız sitelerin ürün ve içerik anlamında mükemmel seçenekler sunması ve online ödeme imkanı ile kapınıza kadar ürünlerin gönderilmesi tabi ki mükemmel seçenekleri beraberinde getiriyor. Eminim ki internetten alışveriş yapabilme deneyimini edinmiş ve fikir sahibi olmuşsunuzdur.

Sanal mağaza kavramı ile birlikte artık internetten giyim alışverişi yapabilme şansına sahip olabiliyorsunuz ve bununla birlikte diğer tüm ürünler ile alakalı olarak teknolojik gelişmeleri takip edebiliyor, en uygun fiyatlar ile internetten güvenilir alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu sistemlerin hazır olarak satılanları da mevcut ancak günümüzün en popüler alışveriş siteleri tamamı ile özel olarak geliştirilmiş sistemlerdir. İnternet kullanım oranlarının yükselmesi ile birlikte alışveriş kavramı da yaygınlaştı ve herkes için olağan bir durum haline geldi diyebiliyoruz.

 

Sanal Mağaza

Sanal Mağaza

Sanal mağazaların kurulması bu neden dolayısı ile çok önemli bir hale geldi ve günümüz teknolojilerinde olmazsa olmazlardan birisi oldu. Gittigidiyor.com, Sahibinden.com, N11.com, Zizigo.com ya da bunlar gibi yeni açılmış fakat kısa zaman içerisinde etkinliğini kanıtlamayı başaran birçok farklı sanal mağaza sayesinde insanların internet üzerinden alışveriş konusuna karşı çok daha fazla ilgi duyduklarını rahatlıkla söyleyebilme şansına sahip olabiliriz. Zaman içerisinde sektörün etkinliği yeni firmaların dahil olması ile birlikte çok daha hızlı bir gelişim süreci içerisine girdi diyebiliriz.

LCW, DeFacto, Beymen ya da bu gibi diğer giyim markaları da internet üzerinde kendi sanal mağaza sistemlerini oluşturarak kendi ürünlerini satma konusunda da hızlı bir şekilde ilerleme kaydettiler. İşte bu noktada güvenilir olarak online alışveriş yapabileceğiniz web siteleri çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde kendisini kanıtlamış oldu.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Sektöründe Başarılı Olmak başlıklı makalemizde e ticaret ve e-ticaret başarısı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ramiz TAYFUR dedi ki:

  Eticaret ekosistemine artık birçok firma giriş yaptı. Yapmayanlar ise henüz eticaret nedir duymamışlar bile. Yoksa böylesine az maliyet ile çok kar edebileceği bir sektörde kimse zaman kaybetmezdi. Tavsiyeniz için teşekkürler

 2. Kazım KANDEMİR dedi ki:

  Güzel bir anlatım ile elektronik ticarete atılımı artıracak bilgiler verilmiş. Bu bilgiler ışığında bende e-ticarete katılmak istiyorum. Sitenizi daima takipde kalacağım faydalı bilgiler için teşekkürler

 3. Asım Musaoğlu dedi ki:

  Sanal mağazalar e ticareti olumlu etkilerken insanlara zaman kazandırıyor ancak ikili ilişkileri ve diyaloğu engelliyor.

 4. Kaan Aykır dedi ki:

  Gelecek internet, keza aynı şekilde ticarete konu olan sitelerde dünya üzerinde en çok sıralama alan siteleri oluşturmakta. Bu alanla ilgilenen arkadaşların acele etmesi gereken bir konu

 5. Murat Kaya dedi ki:

  Sanal mağaza fikri artık gerçekten ilgimi çekmeye başladı. Biraz araştırma yaparak bu işe girebilirim. Bu arada İncir diye bir sistem var galiba bilgisi olan paylaşabilir mi?

BİR YORUM YAZ