Etkili E-Ticaret İçin 7 İpucu
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Etkili E-Ticaret İçin 7 İpucu

1

E-ticaret hiç olmadığı kadar hızla ilerliyor ve 2017’nin devamıyla birlikte muhtemelen insanlar internet üzerinden ürün satın almaya devam edecek. Peki, e-ticarette başarılı olmak için neler yapmak gerekir? İşte e-ticaret için 7 etkili püf nokta:

Erişilebilir ilke-kurallar
E-ticaret sitenizde mutlaka ‘Sık sorulan sorular’, kargolama bilgileri, iade koşulları, kusurlu ürünlerde ne yapılacağı hakkında bilgi ve tahmini teslimat süreleri yer almalı.

Ayrıca uzmanlara göre site sahipleri negatif müşteri yorumlarına da en kısa sürede yanıt vererek telafi etmeli, ileride ortaya çıkabilecek ve pahalıya patlayacak sorunları engellemeli.

Güçlü bir Analytics programı
Google Analytics‘i efektif şekilde kullanarak trafiğinizin nereden geldiğine, hangi kelimelerle geldiğine dikkat etmelisiniz. Ayrıca hemen çıkma oranı azalmalı çünkü hemen çıkma oranı ne kadar uzun olursa, başarınız o kadar artacaktır.

e-ticaret-basarisi

İyi tasarlanmış ürün tanımları
Atlanta menşeli Southern Web Group CEO’su Drew Barton‘a göre, iyi bir ürün tanıtımında 75-200 arası kelime olmalı, ürün ebatı, kargolama detayları gibi ayrıntılar verilmeli.

Aksiyon tuşları yerleştirin
Her sayfada, her yerde ‘aksiyon tuşu’ adı verilen butonlar olmalı. Müşteri bir sayfaya girdiğinde mutlaka karşısına satın alma kısmı, form doldurma yeri çıkmalı.

İletişim bilgileri
Her bir sayfada iletişim bilgileriniz yer almalı. Yine Drew Barton’a göre pek çok kişi telefon numarası yer almayan e-ticaret sitelerini kullanmıyor bile. Tabii bunun yanında faks numarası, fiziki adres ve e-posta adresi de oldukça önemli.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Şu e ticaretten bi biz kazanamadik be arkadaş :) o kadar yatırım yaptık birde bu tavsiyeleri dikkate alalım bakalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir