E-Ticaret Sitesi Kurmanın İncelikleri
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Kurmanın İncelikleri

1

Ticaretin kalbi internette atıyor artık. İnsanlar sokaklarda, ya da mağazalardan alışveriş yapmak yerine internetten alışveriş yapmayı o kadar benimsedi ki, bu işte yani e-ticaret işinde kurumsallaşan ve profesyonelleşen sistemler başarılı oldu. Peki bu sistemin başarıları, incelikleri nelerdir ? Neler yapılırsa bu işte başarılı olunur madde madde görelim.

1 – Kaliteli Bir Sistem ve Site

Kuracağınız e-ticaret sitesi, güzel bir tasarım ve kolay kullanıma sahip olması gerekir. Bu sayede kullanıcının site alışkanlıkları edinmesi ve sürekli kalıcı olması kolaylaşır. Aranılan ürüne en kısa sürede ulaştırılması ziyaretçi açısından olumlu bir adımdır.

2 – SSL ve Güvenlik Hizmetleri

İnternetten alışveriş yaygınlaşsa bile bir çok kullanıcı kredi kartlarının güvende olmadığından dolayı şüphe duymakta ve bazen yapacakları alışverişi bile yapmamaktadırlar. Bu nedenle, siteniz için bazı güvenlik önlemleri almalısınız. Alacağınız güvenlik önlemlerinden en önemlileri, SSL Sertifikası, 3D Secure sistemleridir.

3 – Markanızın Renkleri

E-ticaret işinizi yaparken firmanızın akılda kalıcı olması için sisteminizi simgeleyecek renkleri seçin. Şöyle düşünün yeşil banka dediğim zaman hemen hepinizin aklına Garanti bankası gelir, ya da turuncu teknoloji dediğim zaman Teknosa akla gelir. İşte kendinize belirleyeceğiniz renkler sisteminizin başarıya ulaşması için gizli, küçük ama önemli bir adımdır.

4 – Ürün Stoğu ve Canlı Destek

Ürün stoklarınızın olması her zaman sizi bir adım öne taşır. Kullanıcı bir ürünü ararken sitenize gelse ve o ürün stokta olmasa o kullanıcı aklında yer edinemezsiniz. Ürünü temin etmeniz göndermeniz çok uzun süreceği için kullanıcının düşüncesinde negatif bir yorum oluşturur. Bunun için bir depo tutmalı ve sattığınız ürün yelpazesi ile ilgili her daim en az 3 adet stok tutmalısınız. Canlı destek konusunda 7/24 olacak şekilde destek vermelisiniz. Kullanıcı her daim destek sayfasından anlık olarak site yönetimine ulaşması güvence ve garanti verir.

5 – Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya ekibinizi özellikle oluşturmalısınız. Bu ekip sadece sosyal medya üzerinden ürün tanıtımı, özel günlerle ilgili mesajlar atmalı ve insanların aklında sürekli yer edinmeli.

6 – Reklam ve Pazarlama

Yahudi iş adamların bir sözü vardır. Sermayemin 10 da 9’unu reklama harcarım diye. Evet reklam olmadan birinin sizi bulması imkansızdır. Sattığınız ürünlerin bile kar marjından büyük bir kısmı reklamlara ayırmalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 23 Mart 2016

  Tüm bu özellikleri taşıyan tsoft’u tavsiye ederim. Eticaret sitesini Kurulum ve eticarete başlamak için saydıklarınızın hepsi doğru. Bu iş reklamla başlar seo ile devam eder diyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir