Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

E-Posta Pazarlama ile Düşük Maliyetli Etkili Tanıtım Nasıl Yapılır

E-Posta Pazarlama ile Düşük Maliyetli Etkili Tanıtım Nasıl Yapılır

Firmalar hedef kitleye (potansiyel müşteriye) ürün ve/veya hizmetlerini ulaştırabilmek için en etkili pazarlama yöntemlerini tercih etmektedir. Günümüzde internet kullanıcı profillerinin oldukça geniş olması, firmaların hedef kitlesine ulaşabilmek adına etkili tanıtım ve pazarlama çalışmalarını internet üzerinden gerçekleştirmesine sebebiyet vermektedir. İnternet ortamında tercih edilebilecek en düşük maliyetli ve aynı zamanda en etkili tanıtım ve pazarlama imkanlarından birisinin de toplu mail olduğu söylenebilir.

toplu mail gönderim paneli

Toplu Mail ile Etkili Pazarlama Yapmak

Toplu mail ile pazarlama yapmak, hangi sektörde hizmet veriyor olursa olsun, bir firmanın tercih edebileceği en düşük maliyetli pazarlama yöntemidir. Buna karşın aynı zamanda da en etkili pazarlama ve tanıtım imkanıdır. Bu yöntemle gerçekleştirilen çalışmalarda geri dönüşüm oranlarının oldukça yüksek olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Dijital pazarlama sektöründe uzman kişilerin ortak görüşü, e-mail pazarlama tekniği ile hedef kitleye doğrudan ulaşılması sağlanıyor ve böylelikle ilgili ürün yada hizmet için geri dönüşler de olabilecek en yüksek düzeyde sağlanmaktadır.

E-Posta Pazarlama Nedir?

E-posta pazarlama, markaların hedef kitlesine doğrudan mail yolu ile ulaşabilmesi stratejisidir. Bu türden bir pazarlama yönteminin içeriği de yine ilgili markanın satış ve pazarlama stratejisine göre farklılık göstermektedir. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak; tanıtım, bilgilendirme, tebrik ve kutlama gibi yan ya da temel amaçlar doğrultusunda da e-mail pazarlama tekniği uygulanabilir ve böylece hedef kitleden en yüksek verimli geri dönüşler elde edilebilir.

E-posta pazarlama tekniğinin gerçekleştirilebilmesi için tercih edebileceğiniz pek çok yöntem vardır ki bu yöntemlerden birisi de mailleri tek tek sizin yazmanızdır. Ancak hedef kitleniz için belki de binlerce müşteriden bahsediyorsak, böyle bir yöntem oldukça meşakkatli ve zaman kaybı olacaktır. Bunun yerine sizlere en etkili toplu mail gönderme hizmeti sağlayan MailGraf gibi sadece bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş, profesyonel e-mail gönderim servisini örnek gösterebiliriz.

MailGraf ile Toplu Mail Gönderimi Yapmanın Avantajları Nedir?

MailGraf, markaların toplu mail imkanı ile, hedef kitleye en etkili bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacı ile geliştirilmiş, profesyonel bir mail içeriği oluşturma ve toplu mail gönderim sistemidir.

https://www.mailgraf.com/ sitesinin sunduğu toplu mail gönderme altyapısı, oldukça gelişmiş bir altyapı olup, mail içeriğinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilmenize olanak sağlamaktadır. Tüm bu özel imkanlar dahilinde oldukça etkili bir pazarlama gerçekleştirebiliyorsunuz.

MailGraf sisteminin başlıca özelliklerini aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

  • Toplu mail gönderimi yaparken hedef kitlenizi belirli bir yaş, cinsiyet, meslek grubu gibi kitlelere göre sınıflandırabiliyorsunuz.
  • Gönderilecek maile pek çok türden dosyayı entegre edebiliyorsunuz.
  • Mail içeriğinizi HTML alt yapısı ve diğer görsel yerleştirebilme imkanları ile oldukça etkili bir hale getirebiliyorsunuz.
  • Gelişmiş API entegrasyonu sayesinde bir buton ile doğrudan hedef sayfaya yönlendirme sağlayabiliyorsunuz.
  • Kullanım bilgilerine ait istatistikleri de ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bu şekilde MailGraf sisteminin ne derece başarılı olduğunu da anlayabiliyorsunuz.

Daha pek çok gelişmiş özelliğe sahip olan MailGraf mail oluşturma ve gönderim sistemi, tamamen firmaların etkili tanıtım ve pazarlama amaçları doğrultusunda geliştirilmiş bir alt yapıya sahiptir. Üstelik MailGraf toplu mail fiyatları pek çok reklam, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine kıyasla oldukça düşüktür. Bu da düşük maliyet ile etkili bir tanıtım ve pazarlama yapmayı amaçlayan tüm markalar için son derece iyi bir imkandır.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

E-Mail pazarlama tekniğinin en doğru ve en etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için hedef kitleyi en doğru bir şekilde belirlemeli, hedef kitleye özel multimedya ve HTML gibi alt yapılar ile zenginleştirilmiş bir mail içeriğinin hazırlanması gibi gelişmiş imkanlar, etkili bir pazarlamanın etkili ayrıntılarıdır. Bu aynı zamanda daha fazla geri dönüş almanızı sağlayacak en etkili iletişim ve etkileşim olanağıdır.

Bir önceki yazımız olan Online Alışveriş Alışkanlığınıza TakaTuka.com İle Farklı Bir Soluk Katacaksınız! başlıklı makalemizde online alışveriş hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayhan dedi ki:

    İlk kez duyduğumu söyleyebilirim firmalar tarafından oldukça ilgi görür e posta pazarlama bence

BİR YORUM YAZ