Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Blogger Hesabı Oluşturma

Blogger Hesabı Oluşturma

Blogger, Google tarafından sunulan ücretsiz bir içerik yönetim sistemi olarak kısa zaman içerisinde ciddi bir kitlenin en çok sevdiği ve kullandığı hazır model olarak nitelendirilebilir. Google şirketi, sunmuş olduğu ücretsiz hizmetler sayesinde insanlara birçok farklı seçeneği en kolay hali ile sunduğundan dolayı çok ciddi anlamda sektörde açık ara lider konumda. Blogger, son derece kolay kullanımı ve güvenliği nedeni ile sürekli olarak yaygınlaşıyor. SEO çalışmalarında paravan blog mantığında en çok tercih edilen ve bayanların yemek tarifleri anlamında da site açtıkları mükemmel bir sistem olduğunu da söyleyebiliriz.

Blogger Hesabı Oluşturma

Blogger Hesabı Oluşturma

Blogger hesabı oluşturmak gerçek anlamda son derece basit ve kolaydır. Sadece bir GMAİL hesabı sahibi olmanız yetiyor. Bu anlamda öncelikle mail.google.com isimli web adresini ziyaret ederek tamamen ücretsiz bir şekilde hesabınızı oluşturunuz ve sonrasında ise cep telefonu aktivasyonu yaparak sorunsuz bir şekilde kullanımına başlıyorsunuz. Sonrasında ise Blogger hesap oluşturma detayları ile alakalı olarak tüm bilgileri sizlere sunma amacı içerisinde olacağız.

Blogger Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Bunun için öncelikli olarak bir GMAİL hesabına sahip olmanız gerekiyor ve mail.google.com adresinden tamamen ücretsiz bir şekilde mail adresinizi alabiliyorsunuz. Sonrasında ise bu sisteme kayıt olabilmeniz için tüm engeller kalkıyor. Bu sistem, alan adı anlamında sizlere blogspot.com ve blogspot.com.tr şeklinde iki ayrı uzantı sunuyor olacak. Kafanızdaki site ismini kullanarak (adiniz.blogspot.com) kendinize özel bir alan adını sonsuza dek açabilirsiniz.

  1. Blogger.com isimli web adresine giriniz.
  2. Sizden GMAİL hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek. Giriş yapın.
  3. Giriş yaptıktan sonra “HESAP OLUŞTURUN” adı altında bir alan gelecek. Bu alanda sizden alan adı bilgilerinizi isteyecek ve boş olan alan adını kendinize alabileceksiniz. Uygun alan adını bulduktan sonra “DEVAM” butonuna tıklayın.
  4. Karşınıza web sitenizin içeriği ile alakalı temel bilgi ekranı gelecek. Site başlığı, arama motorunda görülecek açıklama gibi kısımları burada yazacaksınız ve sonrasında “DEVAM” butonuna tıklayacaksınız.
  5. Üçüncü ve son adım ise şablon (tema) seçme aşamasıdır. Size sunulan onlarca ücretsiz temadan herhangi birini seçiyor ve site kurulumunu tamamlıyorsunuz.

Daha sonrasında ise Blogger özel yönetim paneline girerek tüm ayarları yapabiliyor ve yazı paylaşabiliyorsunuz. Bu hizmet tamamı ile ücretsiz bir hizmettir ve siteniz Google sunucularında güven ile barınır.

Bir önceki yazımız olan WordPress Güvenlik Önlemleri ve Eklentileri başlıklı makalemizde wordpress güvenlik eklentileri ve wordpress güvenlik önlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sema Yıldırım dedi ki:

    Ya o kadar basit bir olaymış ki Blogger hesabı oluşturma, deneyince anladım. Önceden kim zaman harcıycak şimdi diye düşünürdüm. Derya hanımın yazısı öyle olmadığını gösterdi

BİR YORUM YAZ