Black Hat SEO
 1. Anasayfa
 2. Seo

Black Hat SEO

0

Sektör içerisinde bundan bir süre önce Black Hat SEO adı altında yeni nesil bir anti uygulama gelişti. Bildiğimiz gibi her web sitesinin öncelikli amacı, arama motorlarında başarıyı yakalamak ve bu başarı akabinde en etkili sonuçları elde etmektir. Zaman içerisinde SEO kavramının ortaya çıkması ile birlikte de aslında bu anlamda yeni bir sektör ortaya çıktı. Bir web sitesinin başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorlarının kurallarını yerine getirerek arama sıralarında başarılı bir sonuç elde edebilmesi için dikkat etmesi gereken belli başlı unsurlar bulunur. Bu unsurlar yerine getirildiği takdirde bir web sitesinin başarılı olabilmesi için yeteri kadar etkileyici olabilir.

Black Hat SEO kavramı ile ortaya çıkan bir anti-seo çalışması olarak da nitelendirilebilir. Sizin yaptığınız tüm organik çalışmaları çürütmek ve arama motorundaki değerinizi azaltmak için ortaya koyulan bir çeşit düşman saldırısı olarak nitelendirilebilir. Zaman içerisinde online ortamda da sektörel rekabetin artması ile birlikte bu tip çalışmalar çok daha fazla ön plana çıktı. Rakip siteleri arama motorlarında ortadan kaldırmak için genellikle kötü niyetli yazılımcılar tarafından ortaya konan bir çeşit anti çalışmadır.

Black Hat SEO
Black Hat SEO

Black Hat SEO kavramının ortaya çıkması ile birlikte arama motorlarının bir web sitesini değerlendirme safhasında yanlışlık yapmamak için yeni nesil algoritmalar ortaya çıktı. Anti-SEO çalışmalarını anlayabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır. Black Hat tipi çalışmalarda genellikle web sitelerinin anahtar kelimesi dışında yasaklı kelimeler kullanılarak başka sitelere linkler verilebilir. Hacklink mantığı ile sitenizin ortadan kalkması için çalışmalar yine aynı şekilde yürütülebilir. Siteniz için yaptığınız tüm organik çalışmaları çürütmek için bu anlamda da anti çalışmalar yapılabilir.

Bunları takip edebilmek için sitenizin backlink durumunu günlük olarak kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte sitenize gelen en ufak dış bağlantıyı dahi incelemelisiniz. Arama motorları, web sitenizin mevcut durumunu önemsemeksizin web sitelerinizi cezalandırabilir. Bu cezalandırma sürecinde sizin yapacağınız çalışmalar çok daha uzun bir sürece girecektir. Backlink silme, index silme ya da bu gibi detaylar cezalandırma sürecinden çıkmak için çok meşakkatli bir süreç olarak nitelendirilebilir.

Anti-SEO kavramı bugün sektörel rekabette bir adım daha önde olabilmek için birçok farklı web sitesi tarafından uygulanabilir. Bu problem ile karşılaşmamak adına sitenizi günlük olarak kontrol etmeyi unutmayınız. İlerleyen süreçte Black Hat SEO kavramı ile alakalı olarak birçok farklı konuyu sizler ile paylaşacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir