Blogger’ın Gücü Adına
 1. Anasayfa
 2. Seo

Blogger’ın Gücü Adına

1

bloggerBlogger Blogger Blogger. Efsane bir blog yöneticisi ve günümüzde en popüler kullanılan, arama motorlarının en çok sevdiği blog’ların başında geliyor. Blogger bildiğiniz gibi Google’ın sunduğu hizmetlerden sadece bir tanesidir. Blogspot olarak subdomain şeklinde sağlanan hizmette özellikle seo için güzel bir zemin hazırlamak isteyen kişilerin bu hizmetten yararlanarak paravan bloglar oluşturdukları gözlemlenmektedir.

Paravan blog belirli bir güce sahip olduğunda bu blogtan link çıkışları yapılıyor ve yükseltilmek istenilen web site anasayfası ve alt sayfaları güçlendirilir. Peki blogger’ın seo’ya etkisi ne derecededir? Ve bu blogtan elde edilebilecek backlinkler sayfamıza ne gibi avantajlar sağlayabilir bu konuyu size anlatacağız.

Öncelikle şunu söyleyeyim, açtığınız blog kuru kurusuna bir işe yararaz. Öncelikli olarak paravan blogunuzun özgün içeriklerle, görsel öğelerle bir süre güçlendirmeniz gerekmektedir. Daha sonra blogunuzun backlink yapısını oluşturmalı ve blogunuza bir süre sonra ziyaretçi akışının sağlanması gerekmektedir. Böylelikle bu blogunuzdan link çıkışları yaparak web sayfanızın anahtar kelime bazlı yükselişlerine olumlu etkiler sağlayabilirsiniz.

Blogger sayfanızın Seo’ya büyük ölçüde etkileri olduğunu söyleyebilirim. Nitekim konu ile alakalı yaşadığımız bir deneyimi sizinle paylaşmak istiyorum. Paravan blogumda yayınladığım tanıtım yazısını webmaster araçlarından indexlettiğimde, web sayfamım anahtar kelimede anında 6 sayfa üst sıraya tırmandığını gözlemledim. Yani güçlü bir blogger sayfanız var ise ve bunda yayınlayacağınız tanıtım yazısı index aldıktan sonra anında etkisini göstermektedir.

Seo için güçlendirilmiş, kaliteli paravan bloglar gerçekten önemli olduğundan, blogspot gibi elimizde bir fırsat varken, bloglarımızı güçlendirmeli ve zamanla bu bloglardan çıkışlar ile sitelerimizin sıralamalarını olumlu anlamda değiştirmeliyiz. En çok dikkat etmeniz gereken konu tekrar söylüyorum, blogunuzda yayımlanan makalelerin özgün olması ve doğal, temiz, güçlü bir backlink yapısının oluşturulmasıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 23 Haziran 2015

  Evet bende blogspot kullanıyorum ve blogspottan aldığım backlink’lerin büyük ölçüde fayda sağladığını söyleyebilirim. Bu arada konu başlığı da fena olmamış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir