1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En Sevilen Android Telefon Uygulamaları


0

Android işletim sistemi ile çalışan telefonların artık hayatımızda en başta olması ile bu cihazlardaki uygulamalarda oldukça bizim için önemli bir hale geldi. Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda hangi telefon uygulamalarının sevildiğine gelin birlikte bakalım.

Mesajlaşma uygulaması olarak en fazla tercih edilen ve sevilen Whatsapp uygulamasında artık aramada yapabildiğiniz için çok kısa bir süre içinde neredeyse bütün Android telefonlarda yerini alan bir uygulama olmuştur.

Fotoğraf uygulaması arasından ise en çok tercih edilen ve sevilen Retrica’dır. Öyleki bu uygulama da hemen hemen her telefonda mevcut olan bir uygulamadır. Bu uygulama ile fotoğraflarınıza daha güzel bir görüntü vermek oldukça kolaydır.

Facebook sosyal paylaşım uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulama olsa da zamanla bu durum değişmiş ve yerini Twitter, Tumblr almıştır. Müzik uygulaması için Youtube en sevilen Android uygulamalar arasında yer almaktadır.

en-cok-sevilen-android-uygulamalari

En sevilen android oyunları hakkında bilginiz var mı?

Candy Crash oyunu hemen hemen yine bütün android telefonlarda bulunan bir beceri ve zekâ oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak bu uygulamalara en sevilen Android uygulamaları demek doğru olacaktır.

Şu anda ise ücretsiz olması ve en popüler olmasından dolayı dude perfect 2 oyunu miniclip tarafından sisteme yüklenmiş olan bir oyundur. Bu oyun ile beraber engellerin ardında yer alan potalara basket atmanız isteniyor. Attığınız her basket ile beraber daha fazla puan toplamak ve arkadaşlarınızın önüne geçmek mümkün olacaktır. Hatta bugün birçok insan dude perfect 2 oyun hilesi arayışı içindedir.

En fazla indirilme oranına sahip olan bu uygulamalar insan hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Eğer bugüne kadar bu uygulamaları indirmediyseniz hemen indirmenizi ve bu kolaylıkların hepsinden yararlanmanızı dileriz. Bu uygulamaların çoğunun internet ile çalıştığını unutmayın. Google Play Store’den rahatlıkla indirebilirsiniz.

Subway Surfers ise günümüzün en çok tercih edilen android oyun uygulamaları arasında yerini almaktadır. Karşınıza çıkan yıldızları toplayacak ve peşinizde koşan şeriften her zaman için bir adım önde olmaya bakacaksınız çünkü şerif asla dibinizden ayrılmıyor. 100 Milyon’dan fazla cihazda varlığını sürdürmekte olan bu oyun şu anda 10 milyon 877 bin kişi üzerinde insan tarafından 5 yıldıza layık görülmüştür.

NetMarble tarafından ar-ge çalışmaları yürütülmekte olan Paramanya oyunu da günümüzde en çok tercih edilmekte olan oyunlar arasında yer almaktadır. Geliştiricisinin Türk ekipler olduğunu bildiğimiz bu oyun 112 mb boyuta sahip olması ile bilinmekte olan ve sürekli olarak çeşitli insanlarla multiplayer şekline oynama olanağına sahip olacağınız monopoly tarzı bir oyunun dijital sürüme uyarlanmış bir yapısıdır.

500 binden fazla kullanıcıya sahip olan bu oyun gerek televizyon reklamları, gerek sosyal reklamlar ile beraber kitleye kısa bir süre içinde erişim sağlamış olan ücretsiz oyun grubu arasında yer almaktadır. Dünyadaki önemli yerlere şehir kurmak, otel kurmak ve şehir simgesi dikmek, rakipleriniz şehrinize geldiğinde onlardan kira toplamak ya da rakibinizin şehrine gittiğinizde onlara kira vermek bu oyun ile beraber mümkündür. Aynı zamanda da ıssız ada, dünya turu ve dünya kupası seçenekleri de Paramanya oyununda sunulmuştur.

Tüm bunların yanı sıra googe play store sayfasında gördüğümüz kadarıyla candy crush saga, aa, criminal case, temple run 2, okey, benim konuşan kedim, clash of clans, miami crime, pou, şehir yolları, çılgın hırsız, dr. Driving gibi oyunlara yer verilmiş olduğu Google play sayfasında gözlemlenmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
nikon-d3300-incelemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir