Adobe Fireworks Nedir? Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. Fireworks

Adobe Fireworks Nedir? Ne İşe Yarar?

1

adobe-fireworks

Adobe Fireworks, yine yazılım şirketinin en ünlü vektörel çizim ve grafik editör yazılımlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Adobe firması, özellikle son birkaç sene içerisinde grafik yazıları üzerine çok daha fazla yoğunlaşmış ve bu grafik yazılımları sayesinde önemli bir kimliğe bürünmüştür. Adobe Photoshop ve Adobe İllustratör programlarının genel altyapılarını bünyesinde barındıran ve son dönemlerde en çok tercih edilmeye başlanan grafik editörlerinden birisi durumundadır.

Grafik tasarım programları dediğimizde özellikle birkaç sene içerisinde yaşanan gelişmeler ve Adobe firmasının sektörü eline geçirme çabaları ile birlikte sürekli daha iyi ve kullanılabilir yazılımlar ortaya çıkmıştır. Bu yazılımlar, altyapı anlamında her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Fireworks programı birçok farklı işlemi yapabilir ancak özellikle vektörel çizim anlamında geliştirilmiş bir sistem olduğu gibi BİTMAP dosyaları oluşturabilmek için de bilişim sektöründe ki en iyi yazılımlardan birisi durumundadır.

Adobe Fireworks Nedir?

Adobe Fireworks, bitmap ve vektörel grafikler hazırlayabilmek için Adobe firması tarafından hazırlanmış gelişmiş bir grafik tasarım programı durumundadır. Photoshop ve İllustrator programından birçok farklı özelliği içeriğinde barındıran ve bu programlar içerisinde yer almayan birçok farklı özelliği içeriğinde barındırmaktadır. Bu durum, aslında Adobe şirketinin Creative Suite satışlarının yükselmesi ile alakalı olarak satış prensibini de bizlere en iyi şekilde açıklıyor diyebilmekteyiz.

Son derece kaliteli bir arayüze sahip ve Adobe firmasının tüm programlarında yer alan o matematiksel algoritmayı barındıran gelişmiş ve kaliteli bir yazılım olarak da dikkatleri çeker. Birçok grafikçi, ayrı ayrı bu yazılımları kullanmak yerine Fireworks programının sunduğu imkanlar ile tek bir arayüz altında çalışmayı tercih eder.

Adobe Firewors Ne İşe Yarar?

Program yukarıda da bahsettiğimiz üzere vektörel tasarımlar oluşturma ve düzenle işlemlerinde, bitmap çalışmalarında ve genel olarak grafik tasarımları yapımında fazlası ile tercih edilen gelişmiş ve bir o kadar da kaliteli bir yazılımdır. İçerisinde ki araçlar sayesinde orantılı grafikler ortaya çıkar ve bu orantılı grafikler, ilerleyen süreçte herhangi bir görsel sıkıntıya mahal vermeden uzun süreli olarak kullanılabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
wordpress-site-kurmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Fireworks şimdiye kadar yabancısı olduğum bir şey ama adobe üretmişse bir güzelliği muhakkak vardır diyorum. yazınısı ilgiyle okudum, fireworks konusunda araştırma yapıp kullanmaya karar verdim şu anda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir