Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

vBulletin Temaları

vBulletin Temaları

Dünyanın en çok kullanılan vBulletin temaları, internet üzerinde birçok farklı mecra içerisinde ücretsiz olarak yayınlanmış durumda. Bildiğimiz gibi artık bilişim sektöründe kısa zaman içerisinde kaliteli web siteleri oluşturabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de içerik yönetim sistemlerinin varlığıdır. Zaman içerisinde teknolojik olanakların da gelişmesi ile birlikte bir web sitesi oluştururken harcadığınız zaman çok daha fazla kısalıyor ve isteklerinize ulaşmanız bir o kadar kolaylaşıyor. Forum sitelerini mutlaka bilirsiniz ve yıllardan beri süregelen web sitesi geçmişlerinde forum izlerine rahatlıkla rastlayabilirsiniz.

vBulletin temaları, tasarım aşamasında son derece ciddi kolaylıklar sunan ve internet üzerinde de ücretsiz olarak bulabileceğiniz birçok farklı çeşide sahiptir. Şuan piyasa içerisinde ücretsiz olarak indirebileceğiniz içerik yönetim sistemi bazı altında SMF, Mybb, PunBB ya da bunun gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı forum sistemi bulabilmek mümkün ancak çok zorunda kalınmadığı sürece bu sistemlere karşı bir eğilim ortamı söz konusu değildir. Her ne olursa olsun vBulletin forum sistemi kendi içerisinde tek olarak kabul edilir.

vBulletin Temaları

vBulletin Temaları

vBulletin normal şartlarda lisanslı olarak alabileceğiniz gelişmiş bir forum sistemidir ve işlevsel anlamda dünyada tek durumdadır. Ancak yeni web sitesi sahipleri için kullanılabilecek vBulletin Null (Deneme) sürümü yer alır. Bunu bir çeşit deneme sürümü olarak kabul edebilirsiniz. Zaman içerisinde vBulletin sahipleri sizlerden lisanslı bir ürün almanız gerektiğini talep edebilirler ve bu duruma karşı hazırlıklı olmalısınız. vBulletin destek forumları içerisinde temalar ile alakalı olarak birçok farklı seçenek bulmanız mümkün.

vBulletin temaları konusunda özellikle sade temaları tercih etmek çok daha mantıklı bir adım olabilir. Zaman içerisinde ortaya çıkması muhtemel görsellik sorunlarının önüne en başından geçebilirsiniz. Ücretsiz olarak birçok farklı tema seçeneğine sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi özel tasarımlarınızı HTML / CSS bilgisi ile rahatlıkla görebilme şansına da sahip olabilirsiniz. Ücretsiz temaları değerlendirerek kısa zaman içerisinde kullanıcılara sunabileceğiniz gelişmiş bir web sitesi sahibi olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Blogger Temaları başlıklı makalemizde blogger tema altyapısı ve blogger temaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ