Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

YouTube Kids İçin Apple TV İle Chromecast Desteği Geliyor!

YouTube Kids İçin Apple TV İle Chromecast Desteği Geliyor!

 

2015 senesinin başında çocuklar için duyurulmuş olan YouTube Kids, büyük bir hız ile geliştirilmeyi sürdürüyor. Şimdilerde ise bu servise Apple TV ile Google Chromecast desteği gelecek. Değişik platformları desteklemeye başlamış olan YouTube Kids’in bütün detayları ise haberimizde. Şubat 2015 tarihinde yayınlanmış olan YouTube’un Kids servisi, çocuklara özel olan içerikleri bir araya toplayıp, çocuklara özel bir platform olmanın yolunda büyük bir hız ile ilerliyor. YouTube üstünde yer alan çocuklara özel içerikleri belirli bir takım kategoriler altında toplanmış olan servis, çocukların istemekte olduğu içeriklere hızlı ve de güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlamakta. Dört ana kategorinin altında videoları derlemiş bulunan servis, Android ile iOS platformlarında ise ücretsiz bir uygulama olarak yer almakta. Geçtiğimiz günler içerisinde duyurulmuş olan Apple TV ile Google Chromecast benzerindeki video içerik sağlamakta olan servisler üzerinden artık YouTube Kids’e erişmek kesinlikle mümkün olacak. Bu iki tane servis dışında aynı zaman içerisinde National Geographic Kids içerikleri de YouTube Kids üstünden izlenebilecek. Uyumlu olan akıllı televizyonlar ile birlikte PlayStation ve de Xbox oyun konsollarından da YouTube Kids’e erişim sağlamak mümkün olacak.

YouTube’dan önümüzdeki günler içerisinde ücretli abonelik tarzında değişik bir yenilikte bekleniyor. YouTube Kids’in bu özel yenilikten etkilenip etkilenmeyeceği ise henüz tam olarak bilinmiyor. Yapılmış olan bu yeniliklerden sonra ise umarız bir sonraki güncelleme içerisinde YouTube Kids, Türkiye’deki kullanıcılar için de kullanıma sunulabilir. Servis, YouTube üstündeki çocuklara yönelik Türkçe içerikleri halen desteklemiyor.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Uzmanlığı başlıklı makalemizde Blog ve blogger yönetimi, Dijital pazarlama ve Sosyal medya stratejisi oluşturma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arif Emre Eryılmaz dedi ki:

    Youtubede canlı yayın olayı gelince zaten twicde baya düşüş oldu iphonedo bile canlı yayın yaptı applede bunun altında kalmaz diyorum yakınd twic kepenkleri kapatır gider cidden 😀 😀

BİR YORUM YAZ