Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Youtuba Yeni Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

Youtuba Yeni Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

Bir Google hesabına sahipseniz o zaman videolar izleyebilir beğeniler yapabilir hatta isterseniz beğendiğiniz bir kanala abone olabilirsiniz. Fakat bir Youtube kanalınız yoksa o zaman tüm bunları yapsanız da kimse sizin varlığınızdan haberdar olmaz. Eğer ki Google hesabınız varsa videolarınızı yükleyebilir, yorum atabilir ve oynatma listesi oluşturabilirsiniz. Youtube üzerinden bir kanal açmak için ise iki türlü yol kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi mobil cihazlar ikincisi ise PC. Bu araçlardan birisini seçtiğiniz zaman kanalınızı açarken ister kişisel olarak isterseniz de işletmenize ait bir kanal oluşturulabilir.

Kişisel Bir Kanal Oluşturma

Kişisel bir kanal oluştururken öncelikli olarak Google hesabınızı kullanmanız gerekiyor. bu sayede kanal yalnızca size ait olabilir ve başkası da müdahale edemez.

İlk yapmanız gereken şey Youtube’de oturum açın. Daha sonrasında yükleme, yorum gönderme ya da oynatma listesi oluşturma gibi kanalınızın neyi amaçlayacağını düşünüyorsanız ona göre bir tercih yapmalısınız.

Kanal oluşturmanız için bir iletiyi görürsünüz.

Bilgileri (Google Hesap adı ve fotoğrafınız ile) kontrol edin ve yeni kanalınızı oluşturmak için onaylayın.

Burada isim belirlemek size kalmış isterseniz kendi işletmenizin adını isterseniz de farklı bir isim tercih edebilirsiniz.

Yeni kanal oluşturu tıklayarak yeni bir kanal oluşturun.

Bugün markaların gözünden baktığımız zaman Youtube kanalı açmanın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun içinde daha fazla insana erişebilmek istiyorsanız gerek markanızı gerekse hesabınızı büyütmek için açtığınız kanalın içeriğine göre videolar yüklemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ