1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Yeni Ticaret Anlayışı E-Ticaret


0

Ticaret yapan insanlar satış hedeflerini büyütmek ister, bulunduğu çevreye bağlı kalmayıp daha fazla müşteriye ulaşmak ister bunun için satış stratejilerini geliştirerek daha fazla reklam yaparak ya da satış temsilcileri vasıtasıyla satış hedeflerinin arttırılması için çaba sarf eder. Bu da belli bir yere kadar satış kotasının yukarıya çıkmasını sağlar.

Teknoloji çağında olmamız ve satış hedeflerini daha büyük tutan işletmeler için satış hedeflerinin daha yukarı çıkması için internet yolu ile satış yapılması gerekmektedir. Bunun için bir sistem ile hareket edilmesi gerekmektedir. Bu sisteme E-Ticaret denilmektedir. Firmaya ait ürünlerin bulunduğu bir internet sitesinde ürünlerin satışı yapılarak satış hedefleri yukarı çıkmaktadır. Bunun yapılmasındaki amaç hem kar amacının yüksek seviyelere çıkması ve diğer satış için kullanılan unsurların giderlerinin yok edilmesi. Bu tarz ürünlerin satış yapıldığı sitelere E-Ticaret sitesi denilmektedir.

Bu siteler de işleyiş şöyle olmaktadır. Bir firmaya ya da her ürünün bulunduğu bir internet sitesinde bulunan ürünleri siteye ziyarete gelen ziyaretçiler görsel olarak bakarak ve özelliklerini inceleyerek sipariş yoluyla satın alma işlemi yapmaktadır. Sipariş edilen ürün sitenin temin ettiği günler içinde müşteriye ulaşır müşteride kontrol ederek ürününü teslim alır. Yine satışın yapıldığı sitenin geri iade veya takas yolu yöntemiyle beğenilmeyen veya değiştirilmek istenen ürün ile ilgili belirtilen günler için de istenen işlem yerine getirilir.

netbim e-ticaret sitesi

Bu tarz E-Ticaret sitelerinden alış veriş yapmak hem alıcı hem de satıcı açıcından zamandan ve paradan tasarruf anlamına gelmektedir. Ürün almak isteyen bir müşteri mağaza gezip aradığı ürünü bulmak için zaman harcamamakta ürünü satan satıcı da ürünü satmak için artı maliyet uygulamamaktadır.

Bu tarz sitelerde ödemeler de güvenli şekilde yapılmaktadır. Banka havalesi kredi kartı ya da kapıda ödeme sistemi ile müşteri ödemesini yapmaktadır. E-Ticaret siteleri gerçek anlamda profesyonel olarak alt yapısı olan ve bu şekilde satış yapmak isteyen firmaların ürünlerini sattıkları internet siteleridir. E-Ticaret sitesi ile belli bir bölgeye satış yapma zorunluluğundan kurtulup genele yayılmak ve Pazar payının arttırılması amaçlanmıştır.

Bu şekilde profesyonel bir alt yapıya sahip satış potansiyelini arttırmak isteyen firmalar için hazır E-Ticaret sitesi ve e-ticaret paketi bulunmaktadır.

Bu satış sistemi ile müşterilerinizin sizin ürünlerinize 24 saat ulaşabileceği bir mağazaya sahip olursunuz. Bu sistem ile daha hızlı alış veriş yapıldığı için zamandan tasarruf sağlamış olursunuz. Sergileyeceğiniz ürün miktarında yer ve çeşitlilik sıkıntısı olmadığı için bütün ürünleri müşterilerinize tanıtabilirsiniz.

Ayrıca müşteriler bu şekilde istedikleri ürünleri inceleyebilir ve aralarında kıyaslama yapabilirler. Bu şekilde satış yapan firmaların çok olması müşteri için bir fiyat avantaj olmaktadır. Daha ucuza ürün elde etme imkânı yakalar. Stok iş gücü dükkân ve ürün maliyeti gibi giderleri asgariye düşer. Bu tarz bir sistem ile ürün stokları daha sağlıklı tutulur. Satışlar da belli bir bölge için de yapılmaz müşteri çevresi daha geniş bir alana yayılır.

 

Bu tarz bir E-Ticaret sitesi kurmak isteyen bir firma için bu sitenin kurulması kolay ve hızlı olmaktadır. Bu iş için bağlanacak para gelir olarak firmaya daha karlı bir şekilde yansıyacaktır. Bu şekilde internette reklam da yapılmış olacaktır.

 

E-Ticaret sistemi kurmayı isteyen firmaların Netbim e-ticaret sistemlerini incelemelerini tavsiye ediyorum. Müşteri isteği doğrultusunda e-ticaret sitesi yapan firmamız aynı zamanda hazır e-ticaret sitesi paketi de müşterileri için hazır olarak bekletmektedir. E-Ticaret ürün satışlarının artması ve karını yükseltmek isteyen şirketlerin bu çağda yapmaları gereken önemli atılımdır.

Kaynak : http://www.netbim.com.tr/e-ticaret-sitesi.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir