1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Twitter’da Artık Herkese DM Atılabilecek


1

Sosyal medya artık internet Dünya’sının en önemli ve geniş alanı olmuş durumda. Sosyal medya denince akla ilk gelen sitelerden birisi ise Twitter. Tüm Dünya’dan milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Twitter, ünlülerinde ilgi odağı. Tüm Dünya’dan ünlülerin kullandığı Twitter, basit ama etkili bir yapıya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

Tüm Dünya’da milyonlarca kişinin kullandığı ve ülkemizde de milyonlarca kişinin kullandığı Twitter, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Hızla kullanıcı sayısını arttıran Twitter, buna paralel olarak seçeneklerini de arttırıyor.

twitter-direct-mesaj

Twitter kullanıcıları bilir, daha önce Twitter aracılığıyla bir kişiyle özel olarak mesajlaşmak mümkün değildi. Daha sonra çeşitli geribildirimler ve istekler doğrultusunda DM (direct message) özelliği kullanıcılara sunuldu. DM özelliği sayesinde sadece takip ettiğiniz kullanıcılar size özel mesaj gönderebiliyordu. Fakat bu konuda da Twitter yönetimine gelen geribildirimler karşısında Twitter sessiz kalmadı ve kullanıcıların beklediği adımı attı.

Direct message yani DM özelliği ilk geliştirildiğinde ve kullanıcılara sunulduğunda kullanıcılara yalnızca takip ettikleri kişilerden özel mesaj geliyordu. Fakat kullanıcılar Twitter yönetimine geribildirimlerde bulunarak sadece takip ettikleri kişilerden değil herkesten DM almak istediklerini belirttiler. Bu istekler doğrultusunda harekete geçen Twitter yönetimi, DM özelliğine yeni düzenlemeler getirdi.

Bu düzenlemeler doğrultusunda artık Twitter kullanıcıları herkese DM atabilecek.

Bir şartla

Tabii bunun bir şartı var. Twitter kullanıcılarına herkesten DM almak isteyip istemedikleri soruluyor. Eğer kullanıcı herkesten DM almak istemediğini belirtirse o kullanıcıya herkes DM atamıyor.

Eğer siz DM ayarlarınızı düzenleyip herkes den DM alma özelliğini aktif hale getirmeyi planlıyorsanız bu kısmı daha dikkatli okuyunuz.

Herkesten DM almak istiyorsanız küçük bir seçenek düzenlemesi yapmanız şart. Herkesten DM alma özelliğini aktif etmek için Twitter ayarlarınızdan bu seçeneği düzenlemeniz gerekiyor.

Nasıl mı?

Çok basit. Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Ayarlar kısmına gelin. Buradan Güvenlik kısmına girerek çıkan pencerede Gizlilik seçeneğine tıklayın. Açılan kısımda yer alan seçeneklerde Direkt Mesaj kısmı var. Bu kısımda Receive Direct Messages from anyone (herkesten DM al) şeklinde bir seçenek bulunuyor. Eğer herkesten DM almak istiyorsanız bu seçeneğin başına tik işareti koyarak ayarları kaydedin. Hepsi bu kadar, bundan sonra herkesten DM alabileceksiniz.

Herkesten DM al özelliği henüz Türkçeleşmiş değil. Twitter Türkiye yetkilileri en kısa zamanda düzenlemelerini yapacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 19 Ocak 2016

  Bence saçma olmuş biz kızlar erkeklerin tacizlerine tamamen maruz kalmış olacağız dm den sürekli yürüyecekler gerçi yine dm den asılan terbiyesizlik yapanlar var ama eğer bu özelik gelirse cidden bırakırım twitteri sosyalbursa ya başlarım yaa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir