Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcı sayısına sahip Facebook günümüzde pek çok nedenden dolayı kullanılabiliyor ancak bazı kullanıcılar var ki bu platformda paylaşılan videoları beğendikleri için indirme ihtiyacı duyabiliyorlar. Ya da beğendiğiniz bir videoyu buradan alarak başka bir alanda kullanma ihtiyacı duyabiliyorsunuz. Peki bu durumda Facebook’tan video nasıl indirilir ve indirme işlemi için nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Facebook Video İndirme

Platformda paylaşmış olduğunuz kişisel video ve ya bir başkasının profilindeki videoları istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz. Bu şekilde de internet bağlantınız olmasa bile bu görüntüyü izleyebilme olanağı veriyor.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için herhangi bir programa ya da desteğe ihtiyacınız yok yapmanız gereken işlem de çok basit. İndirmek istediğiniz videoyu tıklayarak seçiyorsunuz ancak olayın bir de şu yönü var bazı videolar farklı izleme araçlarına yüklü ancak Facebook’ta paylaşılmış olabiliyor bu durumda indirebilmeniz için videonun Facebook’a yüklü olması gerekiyor.

Gelelim indirme işlemine Facebook ana sayfasında pop-up şeklinde açılan videonun altında bulunan paylaşım tarihine tıklıyorsunuz.  Video açılıp oynarken siz adres çubuğundan ‘www’ uzantısının bulunduğu kısma gelip burada www yerine ‘m’ yazıyorsunuz ve mobil sürüme geçiliyor sonrasında sağ tuşla tıklayarak video olarak kaydet diyerek indirebiliyorsunuz.  Yani bu sayede herhangi bir programa ya da başka bir eklentiye ihtiyacınız olmuyor.

Aşağıdaki görsellerde yapmanız gereken işlem detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

FACEBOOK VİDEO İNDİRME RESİMLİ ANLATIM

sonrasında aşağıda ok işareti ile gösterilmiş olan yere m.facebook.com şeklinde yazıyorsunuz.

Yapmanız gereken buraya kadar videonuz indirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Ticarette Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ