Samsung Telefona Format Nasıl Atılır?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Samsung Telefona Format Nasıl Atılır?

0

Samsung Telefona Format Nasıl Atılır

Aşağıda açıklayacağımız bilgiler Samsung Telefona Format Nasıl Atılır? Sorusunun yanıtını da tam olarak vermiş olacak. Bu konu iki şekilde geçecek ve birincisi soft format nasıl atılır ikincisi ise hard format nasıl atılır?

Android sistemlerde telefonların kendi sistemleri de farklı olabiliyor bu da kafaların karışmasına neden oluyor. Kullanıcıların akıllı telefonlarındaki verileri tam bir silme işlemine format atmak deniliyor.

Samsung telefonlara baktığımız da genel anlamda ülkemizde en çok satan markalar arasında geliyor. Ve kullanıcının da ihtiyacına göre bu modeller gelişmiş teknolojiye sahip olabiliyorlar. İsterseniz ilk olarak Hard format ne demektir? Bunun yanıtını verelim.

Hard Format Nedir?

Türkçe bir tanımlama yapacak olursak Hard format telefonu biçimlendirme olarak tanımlanabilir. Her türlü Samsung modelleri için yapılabilir ve bu sayede veriler de silinmiş olacaktır. Bu işlem genelde telefonda basit bir hata gerçekleşmişse yapılır.

Samsung Telefonlara Soft Format Atma

Eğer ki büyük bir problem yoksa bu durumda soft format atabilirsiniz. Amacınız silinmesi gereken verilerin cep telefonundan kaldırılmasıdır. Yani fabrika ayarlarına geri döneceksiniz. Bu uygulama telefondaki uygulamaları ve kişisel olmayan verileri de silecektir. İzlemeniz gereken yol ise ayarlar = kişiselleştirme sekmesi yedekleme ve sıfırlama = fabrika ayarları sıfırla sekmesine basmak bu sayede soft format atmış olurunuz.  Bu sayede telefondaki gereksiz verilerde silinmiş olacaktır.

telefona format

Samsung Telefonlara Hard Format Atma

Bu işlemi biraz daha ciddi bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gerekir. Eğer ki telefonunuzun bu şekilde düzelebileceğini düşünüyorsanız bu şekilde tercih etmelisiniz. Çünkü her türlü bilgiyi de silecektir.

Telefonunuzu kapatın ve on saniye bekledikten sonra güç, home ve ses açma tuşuna aynı anda basın ve 20 saniye bekleyin. Recovery ekranını açacaksınız sonra wipe data factory reset yazan seçeneğin üzerine ses açma ve kısma düğmesi aracılığı ile gelin ve güç tuşuna basın. Açılan sayfa da yes seçeneğinin üzerine geldikten sonra güç tuşuna basın. Bu işlemin ardından wipe cache partition seçeneği için de aynı işlemi uygulayın. Son olarak reboot system now seçeneği ile telefonunuzu başlatın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir