Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Akıllı Telefon Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı Telefon Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

İnsanların neredeyse 7’den 70’i cep telefonu kullanıyor ve bu cihazlarda gün boyunca sürekli elimizde. İlk zamanlarda bir elektrik prizine ihtiyaç duyulmazken zamanla kullanıma bağlı olarak da artık telefonun şarj durumu yetmeyecektir. Bu durum öyle bir hale dönüşür ki neredeyse bir prize bağımlı olarak yaşarsınız. Bu konuda internet üzerinde dolaşan çok sayıda caps ve komik sözleri de görebilmek mümkündür.

Eski ile bugünkü cep telefonların karşılaştırdığımız da neredeyse 1 hafta süren şarj süresi şimdi hiç yetmeyecek düzeyde. Akıllı cihazların internet bağlantılarının olması ve sürekli olarak kullanılıyor olması şarj sorununu da daha fazla gündeme getiriyor. Bu haberimizde sizlere cep telefonlarının batarya ömrü nasıl uzatılır buna değinelim istedik.

Cep telefonunun bataryasının ısınıyor olması pilinin de zayıflamasına neden olacaktır. Bunun içinde şarjda telefonun uzun süre bekletilmemesi tavsiye edilir.

Uyurken Şarj Etmek Sakıncalı

Uyurken telefonu şarj etmek pek çoğumuzun alışkanlığı ancak pilinde ömrünü sömüren bir etkisi vardır bunun içinde telefonun şarjını mutlaka uyumadan önce yapmanız gerekiyor. aksi takdirde uyurken yapıyor olmak uzun süre şarjda kalmasını sağlayacaktır.

Aralıklı Şekilde Şarj Edebilirsiniz

Cep telefonunu bir kerede şarj etmek yerine ara ara şarja koymalısınız. Bu durum artı pil ömrüne kazanç sağlayacaktır.

%100 doldurmayın

Cep telefonunuzun % 100 olarak doldurulmamasını sağlamalısınız. %90 civarında şarj etmek cep telefonunuz için iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ