Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım

0

Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım

Modem açılımına baktığımız zaman Modüler ve Demodülato kelimelerinin birleştirilmesi neticesinde ortaya çıkarılmış bir tanımlamadır. Modemin görevi bilgisayar ve bilgisayarların genel bir ağa bağlanmasını sağlayan bir cihazdır. Modemin özelliği telefon hattı üzerinden dijital verilerin transfer edilmesinde kullanılır. Modem ara yüzüne girebilmek için de modemin markasına göre hareket edilmesi gerekir.

Modemler markasına göre kendine ait olan bir yazılım geliştirmişlerdir. Bunun içinde modeminizin varsayılan ağ geçidi IP’sini bulmanız için Başlat menüsünü açmanız gerekiyor. Burada çalıştır bölümüne girerek CND yazıyor ve tamam tuşuna basıyorsunuz bu işlem sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir resim çıkıyor.

Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım1

Ekran geldikten sonra ise ipconfig komutunu yazın ve enterlayın. Size Varsayılan Ağ Geçidi ya  Default Gateway IP adresi ile modem ara yüzüne girme yolunu buluyoruz. Eğer ki daha öncesinde burada herhangi bir ayar yapmamışsanız o zaman karşınıza çıkan rakamsal adresi internet tarayıcısına yazıp modeme girebilirsiniz. Tarayıcı seçerken istediğiniz birisini kullanabilirsiniz.  Tarayıcınızdan 192.168.1.1 ya da ’192.168.2.1 yazdığınızda modem arayüzü karşınıza gelir. Burada size kullanıcı adı ve şifresi sorulacaktır. Tüm modemlerde burası admin admin şeklindedir. Ancak internet sağlayıcınız farklı ise şifrede farklı olabilir.

Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım2

Turkcell için: Kullanıcı adı admin, şifre superonline

Vodafone için: Kullanıcı adı vodafone, şifre vodafone

TTNET için: Kullanıcı adı ttnet, şifre ttnet

Unutulmaması için tekrar hatırlatmak istiyoruz genellikle modeminize giriş bilgileriniz modem cihazının altında yazılmıştır. Eğer ki yazılmamışsa bu durumda internet sağlayıcınızdan da destek alabilirsiniz. Modeminizi belirttiğiniz de size destek olacaklardır. Bu makalemizde sizlere Modem Arayüzüne Girme Resimli Anlatım gerçekleştirdik.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir