Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sony Yeni Usb Type-C Flash Bellek Geliyor. İşte Detaylar

Sony, USB Type-C format destekli belleğinin tanıtımını gerçekleştirdi. Hem Type-C hem Type-A standardına sahip olan flash disk ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Sony Yeni Usb Type-C Flash Bellek Geliyor. İşte Detaylar

Sony, USB Type-C format destekli belleğinin tanıtımını gerçekleştirdi. Hem Type-C hem Type-A standardına sahip olan flash disk ile dikkatleri üzerine çekiyor. USM- CA1 transfer hızını da unutmamak gerekir.

Dünya devi Apple USB standardının değişmesinde MacBook modeli ile öncülük eden firma konumundaydı. Apple’ın USB Type-C hamlesinden sonra diğer firmalar da bu standarda yeni cihazlarında yer vermeye başladı.Okuma,yazma hızı bakımından USB 3.0’a göre yaklaşık iki kat daha seri olan USB Type-C için yeni depolama birimleri tanıtılmaya ve duyurulmaya başlandı.

Sony, USM-CA1 ismini verdiği flash belleği ile teknoloji pazarındaki yerini almaya hazırlanıyor. USM-CA1 flash belleğin, 16 GB, 32 GB ve 64 GB depolama birimine sahip modelleri bulunuyor. USB 3.1 üzerine kurulan USM-CA1; USB Type-C ve Type-A standardına sahip.

Windows PC, Chromebook,Mac dahil olmak üzere Android işletim sistemine sahip cihazlar ile de uyumlu olan Sony USM-CA1, 130MB/s transfer hızı ile belli ki ön planda kalacak. Bu ay içerisinde de satışa sunulacak olan Sony USM-CA1 fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan Root'suz Android Deneyimine Hazır mısınız? başlıklı makalemizde android, APK ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ