En İyi Bilgisayar Donanım Markaları
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Donanım

En İyi Bilgisayar Donanım Markaları

6

Bilişim sektörü kapsamında incelediğimizde bilgisayar teknolojileri o kadar ciddi bir hız ile gelişme gösteriyor ki bunu takip etmek neredeyse imkansız. Özellikle son birkaç sene içerisinde yaşanan gelişmeleri incelediğimizde teknolojinin de getirileri sayesinde markalar, inanılmaz ürünler ortaya çıkararak bu ürünlerin çok kısa bir zaman içerisinde popülerlik düzeyi anlamında çok daha ciddi noktalara ulaşmasını sağlıyor. Bilgisayar, bildiğimiz üzere performans ile ilgili değerlendirmeler yapılabilmesi için donanımlar sayesinde var olan komplike bir toplama yapıdır.

Bir bilgisayarın olmazsa olmazı donanımlardır. Yazılımlar olmadan da donanımları çalıştırmak mümkündür ancak donanım olmadan bilgisayar diye bir olgunun olmayacağını da iyi bir şekilde idrak etmek gerekiyor. Ülkemizde özellikle son birkaç sene içerisinde bilgisayarın gelişmiş düzeyi de çok önemlidir. Şimdi sizleri donanım olarak en iyi markalar konusunda bilgilendirecek ve bir bilgisayar toplarken hangi markalar tercih edilmeli, bununla ilgili fikir sahibi yapacağız.

En İyi Bilgisayar Donanımı Markaları

Bilgisayar donanımları anlamında üretim yapan her geçen gün farklı firmaların ve markaların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu firmalar, zaman içerisinde yaptıkları kaliteli donanımlar sayesinde çok daha ön planda olabilirler. Ancak dünya genelinde olmazsa olmaz noktasına gelmiş bazı bilgisayar donanımı markaları vardır. Ne kadar iyi bilirseniz bilin. Mutlaka kendinize “Bilgisayar toplarken hangi markalar tercih edilmeli” sorusunu sormuşsunuzdur ve en iyi bilgisayar donanımı markaları ile ilgili düşünceleriniz oluşmuştur.

Bilişim Cafe ekibi olarak bu anlamda sizleri donanım donanım ayırarak en iyi markaları sırası ile yazacak ve bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Bu markalar, sizlere birçok farklı anlamda fayda sunacaktır.

En İyi Bilgisayar Markaları: Apple, HP, Asus, Acer

En İyi Ekran Kartı Markaları: Nvidia GeForce, ATI Radeon, Gigabyte, MSI, Sapphire

En İyi İşlemci Markaları: İntel, AMD

En İyi Anakart Markaları: Asus, MSI, Gigabyte

En İyi Harddisk Markaları: Seagate, WD

En İyi Ses Kartı Markaları: Asus, Realtek

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Bence ekran kartı olarak kesinlikle nvidia kullanılmalı. eğer oyun tutkunuysanız benim gibi.

 2. bunların fiyatları ne kadar

  • Merhaba;

   Hangi donanım özellikleri aradığınıza bağlı olarak değişir. Resmi internet sitelerinden kontrol edebilirsiniz.

   Saygılarımla

 3. 19 Kasım 2014

  İlkimm, bunları alırken tek bir siteden araştırmamanızı öneririm. ersmi internet sitesinden kontrol etseniz dahi satış fiyatı firmadan firmaya göre değişebiliyor bazı ürünlerde, hangisi ucuzsa ondan alın

 4. 24 Kasım 2014

  Ülkemizde bilgisayar kullanımının temel amacı oyun oynamak olduğunu düşünecek olursan oyun esnasındaki yüksek performansı ve uyumluluk problemi yaratmamasıyla Nvidia kesinlikle ercih edilmesi gereken bir marka.

 5. 29 Ocak 2016

  ya en iyi donanım bence asus ve evga birde msi derim geri herşey yalan benim için bu kız halimle bile bunları söylüyorsam tecrüba var demektir. Diğer markalar çöp ben amd ci değilim intelciyim gerçekten hakkını veriyor paranın ama tabi herkesinde bütcesi yetmeye biliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir