Sitenizi Google’ye Kabul Ettirmenin Yolları
 1. Anasayfa
 2. Seo

Sitenizi Google’ye Kabul Ettirmenin Yolları

3

İnternet üzerinde neredeyse her sektör üzerinde artık çok büyük rekabet yarışı dönmektedir. Bu rekabetten başarılı çıkanlar, ziyaretçi desteğini almayı başarıp ilerlemeye devam ediyor. Peki bu ziyaretçilerin en çok kullandığı arama motoru Google’de nasıl olur kendinizi kabul ettirmek ? Sıralamada üst kısımlara çıkmak? İşte bunların sırrı yapılan bir kaç küçük işlemden geçiyor.

Sitenizi hazırlayın 

Sitenizi internet standartlarına uygun bir şekilde hazırlamaya özen gösterin. W3validator sitesinden yazılım hatalarını kontrol ettirip bu hataları düzeltmeye çalışın. Sitenizi hazırlatırken veya kodlarken, son standart internet teknolojilerinin kullanılmasına dikkat edin.

Meta tagları hazırlayın

Sitenizin ilk aşaması bittikten sonra sitenizin kimliğini oluşturan bazı elementleri hazırlamaya geldi sıra. Meta taglarınızı düzgün ve sitenizin içeriğine özgü bir şekilde hazırlayın. Açıklama, anahtar kelimeler, robotların hareketlerine yardımcı komutlar filan bunları oluşturun.

Sitemap – Robots Dosyalarını Hazırlayın

Sitemap dosyalarınızı oluştururken nizami düzene uygun hareket edin. XML ile hazırlanmış olmasına dikkat edin. Robots.txt dosyasında ise, indexlenecek ve indexlenmeyecek dizinleri iyi belirtin.

İçerik Şablonu Oluşturun

Sitenizdeki içeriklerin belli bir şablon ve standarta sahip olmasına dikkat edin. Bütün konularınız aynı şablona açarsanız ve düzenli zamanlanmış bir şekilde açtığınız konular ile iş yapmanız google nezdinde puanınızı bir arttıracaktır.

Webmaster Tools ekleyin

Sitenizi webmaster tools ekleyin ve sitemap dosyanızı gönderin. Ardından Google gibi getir seçeneği ile sitenizin anasayfası ve tüm alt klasörleri taramasını isteyin. Bu işlemi de bu şekilde tamamlayın.

Pingomatic Kullanın

Sitenizde bu kadar işlemi yaptıktan sonra, pingomatic sitesinden sitenizi pinglemezseniz olmaz. Sitenizi pingleyiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Sitenizi ilk haftasından sonra belli bir site görünümüne oturduktan sonra farklı farklı sosyal ağlarda paylaşın. Sitenizi paylaşırken sektörü ile ilgili hesaplar ve sayfalar altında paylaşmanız yararlı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 29 Eylül 2016

  Nedir bu google politikalarından çektiğimiz google kendimizi sevdirmek için atmadığımız takla kalmadı :) Ama madem mecburuz bizde en güzelini yaparız makaleniz sayesinde de en güzel şekilde kabul ettiririz teşekkürler :)

 2. Siteyi açıp sürekli özgün makaleler ekleyip 3-4 ay sonra bu düzenlemeler yapılınca da benim görüşüm güzel bir google etkisi görebiliyorum

 3. güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederiz makaleleriniz aydınlatıcı ve yönlendirici olmuş iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir