En İyi Chrome Uzantıları
 1. Anasayfa
 2. Web Master Araçları

En İyi Chrome Uzantıları

0

Bilgisayarda geçirdiğimiz zamanın çoğu tarayıcılar üzerinden internet sitelerini gezmek ile geçiyor. Bu süreç içerisinde tarayıcı kullanımını kolaylaştırmak için uzantılar kullanmak bazen bayağı yararlı oluyor. Bu uzantılar işlerimizi hem kolaylaştırdığı gibi pratiklikte kazandırıyor. Size tanıtacağımız bir kaç uygulama uzantısı ile siteleri daha kolay gezmenin farkına varın.

1 – SEO & Website Analysis

Genelde webmasterlık işleriyle uğraşan kişilerin ilgilenebileceği bir uzantı olan analiz, girdiğiniz sitelerin index sayısı, alexa değerleri, trafik izlenimleri, sosyal medya monitor hesapları, mobil uyumluluk gibi özellikleri ile uzantıyı kullanan kişiyi bilgilendiriyor.

2 – Grabilla Ekran Görüntüsü

Gezindiğiniz websitelerinde veya izlediğiniz videolarda belli bir bölümün ekran görüntüsünü almak isteyebilirsiniz. Eskiden olsa print screen tuşuna bas paint aç yapıştır kes kaydet derken çokça zaman kaybediliyordu. Grabilla eklentisi ile tek tıkla, ekranın istediği kadar alanı kesebilir kaydedebilirsiniz.

3 – Office Belgeleri Düzenleme

Bu uzantı sayesinde bilgisayarınızda microsoft office veya türevi bir uygulama yoksa imdadınıza koşan şeker araçlardan biri. Dosya içeriklerini görüntüleyebilmek, düzenlemek ve kaydedebilmek için bu uzantı idealdir.

4 – Google Çeviri

Bazen internet işlerimiz için farklı dillerde yayın yapan sitelere girebiliyoruz. Bu durumda translate.google.com açıp oraya metni kopyalamak filan uzun ve sıkıcı iş olabilir. Bu durum için Google yazılımcı ekibinin kendi yazdığı uzantı bu sorunu çözmüş durumda. Seçmiş olduğunuz yazıya mouse ile sağ tıklayıp google translate butonuna tıklarsanız küçük bir pencerede size çeviri yapılmış halini verecektir.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir