Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sıradan Bir Günde Çiçek Hediye Edin

Sıradan Bir Günde  Çiçek Hediye Edin

Çiçekler, bize doğanın armağanlarından birisidir. Güzel koku ve görünüşleriyle daima dikkat çekmişlerdir. Çok eskiden beri insanlar birbirlerine çiçek verirler. Biz ise günümüzde özellikle sevgililer gününde, anneler gününde, evlilik yıldönümlerinde, cenazelerde ve açılışlarda çiçek veriyoruz. Sevgilinize, eşinize ya da annenize çiçek verirken özel günleri beklemeyin. Sıradan bir günde vereceğiniz çiçekler, özel günlere göre daha anlamlı olur. Tabi her rengin ve çiçeğin farklı anlamı var. Çiçek hediye ederken dikkat etmeniz bazı noktalar var.

Doğada ki renklerin insanda çağrıştırdı bazı anlamlar vardır. Bunlar ülkeden ülkeye biraz farklılık gösterse de genellikle birbirine çok yok yakındır. Sıcak renkler yani ateşi çağrıştıran renkler insanının içini kıpır kıpır eder. Yaşama sevinci verir, enerji doldurur ve canlandırır. Kırmızı, turuncu ve sarının bazı tonları gibi. Bu yüzden, annenize, sevgilinize ya da eşinize vereceğiniz çiçek için kırmızıyı tercih etmelisiniz. Aşkı ve sevgiyi çağrıştıran bir renk olduğu için en yaygınıdır. Tabi hangi çiçek olduğu da önemlidir. Mesela kırmızı gül aşkı temsil ederken, kırmızı karanfil sevgiyi, kırmızı glayör istek anlamına gelir.

Sıradan Bir Günde Çiçek Hediye EdinSoğuk renkler vardır birde. Mor, mavi, yeşil, siyah, kahverengi, gri tonları bu gruba girmektedir. Yalnız hepsi aynı şeyi ifade etmez. Mesela mavi ve yeşil insana mutluluk hissi verirken, siyah depresyon hissi yaratır. Cenazelerde siyahın tercih edilmesinin sebebi budur. Mavi okyanus ve gökyüzünden sonsuzluğu çağrıştırırken, yeşilse doğanın rengi olmasından daha çok huzuru ve rahatlığı temsil eder. Mesela sevgilinize doğum gününde mavi gül verebilirsiniz. Bu onun sizin için hayatında ki en kıymetli kişi olduğunuzu çağrıştıracaktır. Ya da taziyelerinizde, cenazelerde vereceğiniz siyah güller insanlarda giden kişiye ne kadar özlem duyduğunuzu, çok üzgün olduğunuzu ve veda ettiğinizi çağrıştıracaktır.

Birde beyaz renk var ki aslında tam anlamıyla kötü gün dostu. Beyaz renk, saflığı masumiyeti, temizliğin simgesidir. Aynı zamanda diğer renkleri güçlendirdiği için sevgilinize beyaz ve kırmızı vereceğiniz güller, hem çok aşık olduğunuzu ifade ederken hem de çok masum olduğunuzu ifade etmektedir. Sadakatiniz için beyaz krizantem, güven içim lilyum hediye edebilirsiniz.

Çiçek vermekten çekinmeyin. Sevdiğiniz kişi için bir çiçeği çok görmeyin.

Kaynak: http://www.cicekmarket.com/

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ