Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Serin ve Soğuğun Kontrolü Akıllanıyor

Serin ve Soğuğun Kontrolü Akıllanıyor

Türkiye’de yer alan iklimlendirme sektöründe tüketici davranışlarında mevcut değişiklikler, pazarı da çok farklı bir biçimde şekillendiriyor. Buna göre ise, yaz dönemi içerisinde klima pazarındaki yaşanan hareketlilik, pazarın dinamizmini çok iyi olarak gösterirken, tüketicinin tercihini daha da fazla akıllı ve de daha çevreci cihazlardan yana kullanmakta olduğunu da net olarak ortaya koyuyor. Pazar kapsamında enerji verimliliği çok yüksek inverter split klimaların payı yüzde 30’lu oranlara kadar ulaşır iken, akıllı göz ile birlikte içerdeki nemi dengelemekte olan, haftalık bir şekilde programlanma özelliği olan, sessiz bir şekilde çalışan, cep telefonu ile birlikte tablet ve benzeri çevrimiçi ortamlardan kontrol edilebilme ile alakalı özellikler barındırmakta olan cihazlara ilgi daha da çok artıyor. Soğutma sektörü içerisinde bu tercihler öne çıkar iken, ısıtma pazarında da buna benzer bir eğilim mevcut. Bunun sonucunda ise tasarruf sağlamakta olan yoğuşmalı kombilere talep artar iken, tekrar klimalar benzerindeki akıllı özellikler içermekte olan cihazlar da tercih edilmekte.

Daikin’in Türkiye CEO’su görevinde bulunan Hasan Önder’e göre ise, akıllı iklimlendirme çözümleri ile beraber bu sektör içerisinde olumlu bir değişim de söz konusudur. Bir taraftan mevzuatta yapılmakta olan iyileşmeler, bir taraftan ise tüketici eğilimlerinin iklimlendirme sektörüne çok büyük bir ivme kazandırması, pazar içindeki bu gözle görülebilir olan değişimi de sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Youtube Kanalına Video Yüklerken Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı makalemizde bir youtube kanalı nasıl olmalı, Youtube için özgün video ve youtube için telif hakkı olmayan görsel hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ