Dünya’da En Çok Bu Model Satıldı: Nokia 1100
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Dünya’da En Çok Bu Model Satıldı: Nokia 1100

1

Günümüz dünyasında cep telefonu pazarı, kullanıcının çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik akıllı özellikler ile donatılmış, ve hatta “cep telefonu” adını bile “akıllı telefon” ile değiştirmiş olan pek çok üst seviye cihaza kesin bir şekilde ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında en popüler olmayı başaranlar ise elbette Apple ile Samsung. Ancak iş satış ile ilgili rakamlarına geldiğinde ortada ne Apple ne ise Samsung söz konusu olabiliyor. Üstelik dünyanın en fazla satmış olan telefonu “akıllı” özellikte bile değil.

Yayınlanmış olan son satış rakamlarına göre dünyanın en fazla satmış olan cep telefonu Nokia 1100 modeli. Şimdiye kadar geçmiş olan 250 milyondan daha da fazla satmış olan Nokia 1100, modeli Finlandiya asıllı şirketi batma aşamasına gelmeden hemen öncesinde çok fazla sırtlamış bir cihaz olarak da karşımıza çıkmış bir şekilde bulunuyor. Listenin ikinci sırası içerisinde ise yine bir tane Nokia telefon modeli, hatta 1100 modelinin kardeşi olarak üretilen 1110 modeli yer alıyor. O ise yaklaşık olarak 250 milyon tane satış adedine sahip ve de listenin ancak sonlarına doğru karşımıza çıkmış olan Apple ile birlikte Samsung imzalı üretilmiş olan akıllı telefonlara açık ara bir şekilde fark atmayı da başarmış durumda. Size teknoloji ile ilgili bütün haberleri yeni bilgiler geldikçe sunacağız. Takipte kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 13 Ekim 2015

  Bu gün staj yerinde muhabbet ederken konu eski efsane telefonlara gelmişti 3310-2210-1110 gibi hatta nokianın ilk telefonunu bile konuşmuştuk hatta sony ericson t28 de efsaneydi oda çok sattı kızaklı telefonlarda çok sattı haalaa efsaneler bunlar bizim için. Eskiden telefon sadece iş adamlarında vardı halbuki şuan takos oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir