Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Nokia Hibrid Patentini Satın Aldı

Nokia Hibrid Patentini Satın Aldı

Nokia, bildiğimiz gibi akıllı telefon sektörüne iyi bir şekilde ayak uyduramamış ve Microsoft şirketine satılmıştı. Bill Gates tarafından satın alınan bu büyük yapı 2016 yılına kadar telefon üretimi yapmayacak. Hal böyle olunca telefon ile ilgili planların rafa kaldırılması ile birlikte farklı teknolojiler üzerine eğilim göstermeye başladılar. Mcrosoft şirketi, Nokia markası adı altında geliştireceği yeni nesil bilgisayar prototipi için patent çalışmalarına başlamıştı. Nitekim pantent işlemleri başarılı bir şekilde noktalandı.

Nokia Hibrid patenti ile birlikte beklentileri tam anlamı ile karşılayacak olan ayrılabilir bir bilgisayar üzerine çalışacak. Hem tablet, hem dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilecek olan bu ürün herkesin beğenisini kazanacak gibi görünüyor. Şuan reklamlarda HP markasının geliştirdiği hem tablet hem laptop modelini enine boyuna inceleme şansına sahip durumdayız.

Nokia Hibrid

Nokia Hibrid

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere bilgisayarın klavye kasa takımından ayrılarak kullanılabilecek bir nevi tablet bilgisayar mantığı olacak. Bununla birlikte kolay bağlantı ara birimi sayesinde bilgisayarı sürekli olarak söküp çıkarsanız da herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Şuan için şirketin üzerinde çalıştığı esas proje bu. Detaylar yakında sitemizde olacak.

Bir önceki yazımız olan iPhone 7 Tasarımları Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde iphone 7 ve iphone 7 tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ