Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Muadil Toner Fiyatları Ne Kadar

Muadil Toner Fiyatları Ne Kadar

Kullanmış olduğunuz toner, kullanım sıklığınıza da bağlı olarak sadece bir kaç ay içerisinde tükenebilmektedir. Yeni bir toner satın alacağınız zaman farklı toner satın alma seçenekleriniz her zaman vardır. Örneğin toner dolumu gerçekleştirerek, tükenmiş olan tonerinizi tekrar doldurarak yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu tür bir dolum işleminin, baskı kalitesinde büyük oranda düşüş meydana getireceğini göz önünde bulundurduğumuzda, bu tercih edilmez. Bunun yerine muadil toner seçeneğini düşünebilirsiniz.

muadil ve orjinal toner fiyatları

Muadil Toner Nedir?

Muadil toner kalite ve ucuzluk beklentilerinizi karşılayacak olan bir toner çeşidi olup, her türlü farklı model cihazlar için uygunluk sağlamaktadır. Bu nedenle piyasada muadil toner olarak tanımlanır. Standart olarak orjinal bir tonerin sahip olduğu özelliklere sahiptir.

 

Muadil toner yukarıda bahsettiğimiz dolum tonerler ile kıyaslandığında çok daha barışı baskı kalitesi garantisi verdiklerini söyleyebiliriz. Çünkü bu tonerler tekrar dolum yapılarak piyasaya sürülmüyor. Üretimi gerçekleştirilen bu tonerler tamamen sıfır ve kullanılmamış olarak müşteriye satılmaktadır.

 

Neden Muadil Toner?

Orjinal toner yerine muadil çeşidini tercih etmenizi gerektirecek pek çok sebep sıralamak mümkündür. Özellikle ekonomik açıdan bakıldığında, orjinal tonere oranla %50 karda kalındığını söylemek mümkündür. Bu oranı özellikle sürekli baskı gerçekleştiren işletmeler açısından düşündüğümüzde, sonuç olarak büyük bir toplam kar meydana gelmektedir. Bu muadil toner tercih etmemizin başlıca sebeplerinden birisidir.

 

Yukarıda belirttiğimiz sebeplere ek olarak, muadil toneri tercih etmenizi gerektirecek daha pek çok etkeni sıralayabilmemiz mümkündür.

 

  • Hem daha uygun fiyatlı olması hem de baskı kalitesinin neredeyse orjinal ile aynı olması
  • Sıkça basım işlemi gerçekleştiren işletmeler açısından son derece faydalı olması
  • Dolum toner ile kıyaslandığında baskı kalitesinde ciddi bir fark olması (%80 kadar)
  • İşlevsellik ve özellikleri bakımından orjinal tonerin yerini tutmaktadır

 

Muadil toner uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz cihazın marka ve modeline uygun muadil tonerleri uygun fiyat ile sizlere sunmaktayız. Muadil toner satın almak için http://www.tonerfiyatlari.com web sitesine bakmanızı öneriyoruz. Sorunsuz, güvenilir, uygun fiyat ve hızlı alışveriş garantisi ile muadil toner satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan USB Type-C Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey başlıklı makalemizde USB, USB 3.0 ve usb adaptör hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ