Microsoft, Para Dağıtacak!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Microsoft, Para Dağıtacak!

0

Arama motoru dünyasında, sağlam desteklerle gelseler dahi Google’nin tahtını çökertmeyi başaran bir arama motoru daha çıkmadı. Şöyle ki, Yandex, Yahoo, Bing arama motoru sektörünün önde gelen güçlü firmalarından olmasına dair halen istenen seviyede değiller. Bu durumdan rahatsız olan Microsoft, kendi arama motoru olan Bing üzerinden para dağıtacakları bir sistemi duyurdu.

Kullandıkça Kazan!

Geçtiğimiz süre içerisinde başlatılan Microsoft Ödülleri Programı kapsamında, kullanıcılarına puan dağıtmaya başladı. Amerika’da tek geçerli olan bu proje bu hafta itibari ile İngiltere’de kullanıma açıldı.  Sizde bir Microsoft hesabı açarak bing adlı internet arama motoru üzerinden arama yaptığınız zaman her arama için, 3 puan vermektedir. Microsoft Store üzerinden yapacağınız her 1 poundluk alışveriş için de 1 puan kazanabiliyorsunuz. Bir kullanıcı günde 30 puan toplayabiliyor. Aylık 900 puan toplama şansınız bulunuyor. Tabii 900 puanın üzerine de çıkabilirsiniz. Şöyle ki, 15 Ağustos tarihine kadar sürecek olan kampanyada puanlarınız iki katsayısı ile çarpılıyor. Bu şekil bir kazanım için Microsoft Edge tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Böylece günlük 60 puan kazanmış oluyorsunuz. Eğer puanınız o ay içerisinde 500 puanı geçerse, günlük puan kazanma sınırınız 150 puana kadar yükseliyor. Bu şekilde puanları biriktirebiliyorsunuz. İngiltere’de aktif edilen sistemin kısa bir süre sonra Almanya, Fransa ve Kanada ülkelerinde aktif edilecek.

Peki topladığınız puanlardan nasıl kazanacaksınız? Bu soru çok sorulan soruların başında geliyor. Öncelikle konuyu açıklayalım. Puanlarınızı kesinlikle paraya dönüştürme şansınız bulunmuyor.  Kazandığınız puanlar ile Microsoft hizmetlerini ücretsiz olarak satın alabiliyorsunuz. Alınabilen ürünlere bakığımız zaman, xbox hediye kartları, skype kontorü, ücretsiz film, Groove üyelik gibi ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir