1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iPhone 8’de Kıvrımlı Ekran Seçeneği Geliyor!


2

Apple tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü iPhone 8 modelinde kıvrımlı bir ekranın tercih edileceği belirtildi.

Apple, yeni modeli için çalışmalarını sürdürürken pek çok farklı iddia gündeme getiriliyor. iPhone 8 modelinde farklı özellikleri kullanıcılara sunmak isteyen Apple, bu kapsamda beklentilerin üzerinde bir telefonu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bilgilerin Apple’a çok yakın kişilerden alındığı ifade edilirken kaynaklardan aktarılan bilgilerde en önemli değişikliğin ekranda yapılacağı öğrenildi.

iPhone 8’de Kıvrımlı Ekran Seçeneği Geliyor!

Ekran Kıvrılacak

Bugüne kadar ekran teknolojisinde çok fazla değişikliğe gitmeyi tercih etmeyen Apple, yeni modelinde ciddi bir değişiklik yapacak. İddialara göre iPhone 8 modelinde kıvrımlı bir ekran kullanılacak. Kıvrımlı ekran bugüne kadarki iPhone modellerine göre çok daha farklı bir kullanım sunacak ve bu açıdan Apple adına büyük bir yenilik getirecek.

Kablosuz Şarj Özelliği Gelebilir

Yeni telefon modelinde kıvrımlı ekranın yanı sıra kablosuz şarj teknolojisinin de sunulması bekleniyor. Bugüne kadar özellikle iPhone 7 modelinde kullanılması beklenen kablosuz şarj teknolojisinin bu telefon modeli ile sunulmamasının ardından tüm gözler iPhone 8’e çevrilmiş durumda. Piyasada beklentiler bu sebeple artmış durumda ve iPhone 8 ile birlikte Apple’ın bu beklentileri karşılaması bekleniyor. Kablosuz şarj teknolojisinde kişilerin herhangi bir bağlantıya gerek kalmadan telefonlarını özel istasyon üzerine koymasının yeterli olacağı ve bu istasyon ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde telefonlarını şarj edebileceği belirtiliyor.

İris Tarayıcısı Eklenebilir

Kablosuz şarj ve kıvrımlı ekranın yanı sıra telefonda yer verilmesi beklenen diğer bir özellik göz tarayıcısı. Özellikle Apple’ın rakibi olan Samsung Galaxy Note 7 modelinde böyle bir yeniliğe gitmek isterken Galaxy Note 7 modelinin iptal edilmiş olması Apple’a bir şans verecek. Bu bakımdan Apple’ın yeni çıkaracağı telefonlarda göz tarama özelliğini de eklemesi hem telefonların daha farklı özellikler ile gelmesini hem de Apple’ın sektörde daha iddialı olmasını sağlayacak.

Yeni telefon ile ilgili gündemde pek çok farklı iddialar yer alırken bugüne kadar Apple cephesinden ciddi bir sızdırma ya da açıklama yapılmadı. Bu bakımdan 2017 yılı itibariyle piyasada beklentilerin daha da artacağı iPhone 8 hakkında önümüzdeki dönemlerde çok ciddi sızdırmaların yapılması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 14 Kasım 2016

  iphone sürekli yeni özellikler getiriyor ama en çok beğenmediğim ve alışamadığım şey, şarjının az gitmesi oluyor. Daha uzun süreli gidebilen batarya taksalar ve kamera olayını çözseler çok daha kullanışlı bir telefon haline gelecek. Özellikle telefonun kamerasının gece çekimleri berbat ötesi. İphone bilerek bazı kısımlarda kısıtlamalı olarak üretim yaptığını düşünüyorum. Buda yeni modelleri satmak istemesinden kaynaklabilir.

 2. 15 Kasım 2016

  Telwfon cok guzel ama kesi cokkkk pahli olcak manyak bisey bu yaaa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir