İnstagram Gönderilerinizde Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

İnstagram Gönderilerinizde Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0

İnstagram herkesin bildiği üzere bir fotoğraf paylaşım platformu genel olarak sosyal medya sitesi olarak adlandırılıyor. Birçok insan da şuan instagram kullanmakta olup gün gün fotoğraflarını takipçileri ile paylaşmaktan haz alır durumda. İnstagram kullanıcı sayısı oldukça fazla olmasına rağmen yine de kullanıcı sayısının artışı sürekli olarak durmak bilmeksizin devam etmekte her geçen gün yeni bir kullanıcı kendisine bir hesap oluşturarak instagrama katılmakta. Bunun üzerine de uygulama sahipleri, yöneticileri kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sağlamak adına siteyi güncellemekteler. İlk çıktığı dönemlere bakıldığı zaman instagramdaki özelliklerin artışını gözlemlemek hiçte zor değil. İnstagram yine bir değişikliğe giderek geçtiğimiz günlerde ise yeni bir özellikle daha kullanıcılarının yüzünü güldürdü çok işe yarayacak bir özelliği daha devreye soktular.

İnstagramın Yeni Özelliği

Kullanıcıları daha rahatlatmak adına ve siteyi geliştirmek adına yöneticilerin uzun süredir üzerinde çalıştığı bir özellikti ve sonunda açıklığa kavuşturup işleve girdi. Yeni gelen özellik ile birlikte dilerseniz fotoğraflarınıza yorum yapılmasını engelleyebiliyorsunuz. Böylece istemediğiniz insanlar tarafından kötü yorumlara maruz kalmak zorunda kalmıyor ve uygulama da gezinirken daha mutlu oluyorsunuz. Yeni gelen bu güncelleme çoğu instagram kullanıcı tarafından oldukça sevildi ve tasrif edildi. Bu sebepten gelecek dönemlerde de bu özelliğin aktif olması bekleniyor şuan için yeniden uygulamadan kaldırılması gibi bir konu da söz konusu değildir. Peki, Instagram gönderilerinizde yorumlar nasıl devre dışı bırakılır sorunuzun yanıtını alt başlıkta bulabilirsiniz.

Yorumları Devre Dışı Bırakmak İçin Ayarlar

Öncelikle uygulamaya giriş yapmanızın ardından ayarlar kısmına tıklamanız gerekmekte. Daha sonra ekranı aşağı doğru kaydırdığınız da hücresel veri kullanımı adlı bir seçenek göreceksiniz hemen bu seçeneğin altında ise yorumlar kısmı yer almakta. Yorumlar butonuna tıklamanızın ardından beyaz sayfa da boş bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekrana, yorum yapılması takdirde direk olarak gizlenmesi ve gösterilmemesini istediğiniz kelime ya da cümleleri yazarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir