Google Web Yöneticisine Site Nasıl Eklenir
 1. Anasayfa
 2. Webmaster

Google Web Yöneticisine Site Nasıl Eklenir

0

Merhaba arkadaşlar, Bugün ki yazımızda sizlere webmaster ve seo ile ilgili konuların başında yer alan google webmaster araçları veya web yöneticisi araçlarına site nasıl eklenir onu sizlere açıklamaya çalışacağım.

Acemi bir webmaster’in ilk olarak sitesini açar açmaz yapması gereken ilk işlem sitesini google’a eklemesi olacaktır. Tabi bu işlem için kuralımız, site üzerinde yer alan eklentiler ve ayarların tamamlanmasından sonra yapılması gerekmektedir. Bugün sizlere wordpress üzerinde açıklamalarda bulunacağım.

Google Web Yöneticisine Site Nasıl Eklenir

İlk olarak yapacağımız işlem, google’a girerek site:bilisimcafe.net şeklinde arama yapın ya da buraya tıklayınız.

Açılmış olan sayfa üzerinde Web Yöneticisi araçları üzerinden Oturum Açın yazısına tıklayın. Daha sonra bu bölüme Google hesabınız yani gmail hesabınızı giriniz.

..::Google Webmaster Tools::..

Sonrasında sırasıyla yapmanız gereken işlemler aşağıda ki gibi olacaktır.

 • Site Ekle
 • Alternatif Yöntemler

Bu işlemlerden Site eklemeyi seçtikten sonra size <meta> uzantılı bir kod verilecektir. Bu meta kodunu wordpress admin bölümünüze girerek, Sırasıyla Görünüm-> Editör -> Üst Kısım yani ( header.php ) tıklayarak <head> etiketinden sonraki alana yapıştırmanız yeterli olacaktır. Ben bu işlemleri yapamam diyorsanız aşağıda belirtmiş olduğum resimde yer alan ” Bu html doğrulama dosyasını indirin ” sekmesine tıklayarak bilgisayarınıza indirin ve sonrasında da FTP ‘ye girerek sitenizin kurulduğu ana dizine indirmiş olduğunuz dosyayı upload ederek web yöneticisi araçlarında sizler için paylaşmış olduğum alt kısımda ki resimde ki gibi doğrula bölümüne tıklayın. Bu işlemi başarıyla tamamlamanız sonucunda siteniz google web yöneticisi araçlarına eklenmiş olacaktır. Böylece artık Google robotları sitenize daha hızlı ve daha çok ziyaret etme imkanını da sağlamış olacaksınız.

Screenshot_1

 

Bu işlemin bizlere ne gibi katkısı olacak her zaman sorulmuştur. Arkadaşlar bu işlem sitenizin haritasını  yükleyebileceğiniz aynı zamanda sitelerinizi rahatlıkla indexlenebilmesini sağlamanızın yanı sıra siteniz üzerine var olan hataları rahatlıkla görebilmenizi sağlamaktadır. Bunun neticesinde var olan hataların çözümleri kolaylaşmış olacak ve sitenizin güvenliği artmış olacaktır. Tabi sadece bununla sınırlı değil. Bir sonra ki yazımızda sizlere Google Web Yönetici araçlarında Google gibi Getir tekniklerini ve ne işe yaradıkları hakkında genel olarak bilgi vermeye çalışacağız. Konu ile ilgili anlamadığınız kısımlarda bizlere bu yazının altında yer alan yorum bölümünden sorunlarınızı ifade ederek sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir