Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook’ta Takipçi Kaybetme Nedenleri

Facebook’ta Takipçi Kaybetme Nedenleri

Sosyal medya söz konusu olduğunda bugüne kadar okuduğunuz ve araştırdığınız konu takipçi nasıl kazanılır yönünde olmuştu. Bu yazımızda ise Facebook’ta takipçi kaybetme nedenleri hakkında bilgiler vermek istiyorum. Takipçi kazanabilmek ne kadar zor ise elinizde olan takipçileri de tutabilmek bir o kadar zor. Bunun içinde mevcut takipçilerinizi elinizde tutmanız için önem göstermeniz gerekiyor.

Paylaşımlarınız Az İse

Facebook’ta sayfa açanların büyük bir bölümü sayfa açarken proje oluşturur gibi yapıyorlar ve bunu da büyük bir hevesle başlatıyorlar. Yeni bir sayfanın beklentilerinizi karşılamayacağını bilmelisiniz bu durum sizin paylaşım sıklığınızın önüne geçmemeli.  Paylaşım sıklığınız düşerse zamanla unutulursunuz.

Paylaşımlarınız Fazla İse

Az paylaşım yapmak kadar çok paylaşım yapmanın da sağlıklı olmadığını söyleyebiliriz. Eğer ki sayfanız haber ya da komik bilgileri içermiyorsa o zaman günde en fazla 5-6 paylaşım yapmanız yeterli olacaktır. Bundan fazlası kullanıcıyı sıkar. Bu sayede takipçi kaybına uğrayabilirsiniz.

Paylaşım Kalitesi

Kaliteli paylaşım üretmenin zor olduğunu biliyoruz. Bunun içinde gün içerinde 1-2 kez paylaşım yapacağınızı düşünürseniz zaman içerisinde bu sizin paylaşım kalitenizi düşüren bir durum olabilir. Bundan uzak durmalısınız.

Polemiğe Girmek

Sosyal medya da gelen olumsuz tepkilerle ilgili olarak asla polemiğe girmemelisiniz.  Egolarını tatmin etmek için sizinle münakaşaya girmek isteyen olabilir onlardan uzak durmalısınız.

Yorumlara Cevap Vermiyorsanız

Kullanıcılar paylaşımlarınıza yorum yapabilirler. Dolayısıyla siz her paylaşım yorumuna yanıt vermelisiniz. Yanıtlar etkileşimi daha fazla artıracaktır. Bu sayede takipçileriniz kendilerinin de dikkate alındığını bildikleri için sayfanızı bırakmak istemezler.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Ticarette Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ