Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar

En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar

İnsanların merak ettikleri hususlardan birisi de en çok kullanılan sosyal ağlar hakkında bilgi edinmektir. İnternet kavramının her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yayıldığı ve kabul gördüğü günümüzde insanların beklentilerinin bu denli yüksek olduğu bir alanda unutulmaması gereken en önemli unsurlardan birisi de birçok farklı anlamda sosyal ağ sisteminin dünya genelinde bulunuyor olmasıdır. Ülkemizin de zaman içerisinde sosyal ağ sistemleri ile alakalı olarak yatırımları olmuş ve bu bağlamda önemli sonuçlar elde edilmiştir. Tabi ki sektöründe fark yaratan ve ön planda olan sosyal ağ sistemleri de mevcuttur.

En çok kullanılan sosyal ağlar sınıfı içerisinde yabancı ve yerli olmak üzere birçok farklı sistemi incelemek mümkün. Özellikle SEO konusunda son dönem çalışmalarının büyük bir çoğunluğu sosyal medya üzerine kaymıştır ve insanların bu anlamda çok ciddi beklentileri bulunur. Sosyal ağları incelediğiniz zaman potansiyel müşteri ve ziyaretçi kitlesine ulaşabilmenin en kolay yollarından birisi olduğunu da rahatlıkla görebiliyorsunuz. Tabi ki popüler ağları kullanmak çok daha ciddi ziyaretçi sayısı anlamına gelir.

En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar

En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar

Yukarıdaki resimleri incelediğinizde dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal ağ sistemlerinin hangileri olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Eminim ki bu sistemleri sizlerde kullanıyor ve fikir sahibi olabiliyorsunuz. Zaman içerisinde bu sistemlerin üzerinde daha yenileri eklendi ve online ortamda yatırım yapan kişiler sayesinde de önemli gelişmeler ortaya çıktı diyebiliyoruz.

Sosyal Medya Siteleri

Sosyal Medya Siteleri

Yukarıdaki siteler, sosyal ağ kavramı içerisinde ülkemiz genelinde ve dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya sistemlerdir ve kısa zaman içerisinde sektör içerisinde rüştünü ispat etmiştir. Bu sistemlerin önemli bir çoğunluğu SEO çalışmaları kapsamında da tercih edilir ki çok da ciddi faydaları olduğunu görmek mümkün hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Pazarlama başlıklı makalemizde soosyal medya pazarlama, sosyal medya pazarlama nedir ve sosyal medya pazarlamasının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. fahri dedi ki:

    en çok kullanılan sosyal ağların içinde snapchatte var onu yazmayı unutulmuş ama genelde doğru tesbit

  2. Sinem dedi ki:

    Türk medyalarının bu listede yer alması gurur verici!

BİR YORUM YAZ