E-Ticaretin Püf Noktaları
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

E-Ticaretin Püf Noktaları

0

Bir e-ticaret sitesi açmaya karar verdiğinizde, daha önce sizin gibi düşünen pek çok girişimcinin piyasada bulunduğunu fark eder ve umudunuzu kaybedebilirsiniz. Fakat hangi yönden gideceğinizi bilir ve en doğru taktikleri izlerseniz, onlara ulaşmanız ve hatta geçmeniz hiç de zor olmayacaktır. Bu aşamada öncelikle sektörün her geçen yıl daha da büyüyen bir sektör olduğunu kabul etmeli ve bu bilinçle hareket edilmelidir.

Bir e-ticaret projesini geliştirirken yada yürütürken uygulayabileceğiniz püf noktaları, sizi rakiplerinizden bir adım daha ön plana çıkaracaktır. Sadece hazır bir script yada tema alıp, ürünleri dizmekle her şeyin bitmediğini kabul etmelisiniz. Bu artık geçmişte kaldı çünkü sektörün ilk alevlenmeden önceki sürecinde rekabet yok denecek kadar azdı fakat şimdi pek çok rakibiniz ve potansiyel rakibiniz var ve bu aşamada web sitenizi potansiyel müşterilere ulaştırmanız için çeşitli özel çalışmalar yürütmeniz gerekiyor.

Ne Kadar Orjinalsiniz?

Orjinallik tanımı, diğer bir ifadeyle özgünlük de diyebileceğimiz farklı olmayı ifade eden bir tanımlamadır. Buradan hareketle projenizin farklılığının size artı puan kazandıracağını söyleyebiliriz. Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse; tasarımdan, içeriğe kadar her bir ayrıntının farklı ve orjinal bir bakış açısıyla geliştirilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle uygulanacak orjinallik hem görsel içerik hem de yazı içeriği ile sağlanabileceği gibi sitenizin kullanıcılara sunacağı farklı ve kullanışlı özellikler de oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Öte yandan tasarımda orjinallik de en önemli gerekliliklerden birisidir.

Kolay Satın Alma Seçeneklerinin Sunulması

Potansiyel müşterileri kazanabilmenin bir diğer yoluda rakiplerinizin sunmadığı ödeme seçeneklerini sunmak ve ürün almayı oldukça kolay bir hale getirmek. Bu aslında basit aşamalardan oluşan bir satın alma sistemini de ifade eder. Bunun için zengin ödeme seçeneklerinin sunulması ile birlikte, siteye hiç bir şekilde üye olmayan kullanıcının da kolay bir şekilde istediği ürünü alabilmesini sağlamalıdır. Aksi takdirde müşteri rakiplerinize yönelir ve potansiyel müşterinizi kaybedersiniz.

Başarılı Bir Reklamcılık Anlayışı İle Potansiyel Müşterilere Ulaşmak

Reklam ve pazarlama gerçek hayattaki firmalarda olduğu kadar, sanal dünyada da bir o kadar önemlidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken temel unsur ise itibardır. Bazı reklam modelleri doğrudan kullanıcıyı kandırmaya yöneliktir. Fakat bu tarz bir girişimin olumsuz bir geri dönüşe sebebiyet vereceğini, bununla birlikte firmanızın itibarının da zarar göreceğini göz önünde bulundurun. Reklam ve pazarlama alanında profesyonel ve tecrübeli kişiler ile çalışmalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir