Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Büyük Firmalarla Rekabet Etmek Nasıl Olur?

Büyük Firmalarla Rekabet Etmek Nasıl Olur?

Ticaret sektörü her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyor ve bu da online alışverişin de daha fazla artmasına olanak sağlıyor. Dolayısıyla firmalarda kendilerine e-ticaret sitesi hazırlayarak hedef kitlelerine daha hızlı ulaşmaya çalışıyorlar.

Rekabet her geçen gün artıyor ve bu da büyük ya da küçük girişimlerinde pazarda ayakta durmalarını biraz daha zorluyor. Büyük firmalara baktığımızda pazarın büyük bir bölümüne hakim olduklarını görüyoruz dolayısıyla küçük firmalarında burada onlarla uğraşabilmeleri öyle kolay olmuyor.  Aşağıda küçük bir firmanızı büyük firmalarla nasıl rekabet ettirirsiniz bunu başlıklar halinde açıklayalım.

Ne Kadar Bir Pazara Seslenmek İstiyorsunuz

Pazarda seslenmek istediğiniz kitlenizin büyüklüğü önemlidir. Pazar payınızı artırdıkça rekabetiniz de daha güçlü olmak durumunda bunun içinde reklam ve de şirket harcamalarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Bütçeniz bu maliyetleri karşılayabilmek için önemlidir.

Farklılıklarınızı Öne Çıkarın

Sizi diğerlerinden öne çıkaracak olan farklılıklarınızı tespit edip onları daha fazla öne çıkarmanız gerekiyor. Aynı sektör içerisinde firmalar genelde birbirinin aynısıdır. Siz bu alanda onlardan farklı olduğunu hissettirmeli ve bunu değerlendirmelisiniz.

Adapte süreci

Büyük firmalar çözümlerini hayata geçirirken tüketicinin gözünde değer kazanırlar. Sizde süreçte mutlaka adapte olmalısınız. Adapte olmanız süreci daha kontrollü hareket ettirmenize sağlayacağı gibi gelecek planlamanızı da güçlendirecektir.

Hizmetlerinizi kişiselleştirin

Ticaret dünyasında kişiselleştirme önemli bir konu bunun içinde satışlarınızı kişiselleştirirseniz daha fazla insana erişim sağlayabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri online ticaret için önemli bir konudur. Siz müşterinize anlık ve hızlı yanıt verirseniz geri dönüşlerinizi de artırırsınız.

Bir önceki yazımız olan Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ