Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

WhatSim ile Whatsapp’ta İnternetsiz Görüşme Dönemi Başlıyor

WhatSim ile Whatsapp’ta İnternetsiz Görüşme Dönemi Başlıyor

Whatsapp, bildiğimiz gibi çıktığı günden bugüne dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma yazılımı olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde dikkat çekti. Her geçen gün meydana gelen gelişmeler ve kısa bir süre içerisinde yeni yazılımların ortaya çıkması ile rekabet ortamının daha da ciddi boyutlara ulaşması bu programın kullanılırlığı ile alakalı herhangi bir sorun yaratmadı. Üretim aşamasında özen gösterilen ve dolayısı ile dünyanın en kaliteli mobil uygulamalarından birisi oldu diyebiliyoruz.

Facebook sisteminin kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 19 Milyar Dolar gibi bir ücrete satın alınan bu mükemmel sistem, yavaş yavaş daha farklı şekilde geliştirilmeye devam ediyor. Kısacası gereksinimlere göre yönlendirilen ve Facebook sisteminin gereklilikleri paralel yönlendirilen bir sistem haline geldi. Sistemi satın alan şirket, daha büyük farklılıklar ile insanlara bu yazılımın daha kolay bir şekilde kullanılması imkanını tanıyor.

WhatSim

WhatSim

WhatSim, mükemmel bir proje olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemizde de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Peki ne işe yarayacak bu sim kart?

WhatSim Ne İşe Yarayacak?

Bildiğimiz gibi Whatsapp isimli yazılımı kullanabilmek için telefonlarımızda internet bağlantısı olmak zorunda. Bazen “Keşke şu programı internetsiz olarak da kullanabilseydik” diyoruz. Facebook mühendisleri bunun üzerine düşünerek yeni bir proje geliştirmişler. WhatSim, kredi mantığı ile çalışacak ve internet olmadan Whatsapp kullanmanıza imkan tanıyacak.

İnternet üzerinden kontör yükler gibi kredi yükleyeceksiniz ve WhatsApp isimli uygulamayı artık internetsiz kullanabileceksiniz. Yaptığınız her paylaşım için bakiyenizden kredi düşecek. Paylaşımdan kastımız sesli mesaj,i fotoğraf ya da video. Anlık mesajlaşmada şuan için kredi uygulanmayacak.

Bir önceki yazımız olan Microsoft HoloLens Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı başlıklı makalemizde microsoft hololens, microsoft hololens tanıtım videosu ve sanal gerçeklik gözlükleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Yusuf dedi ki:

    Yarın birgün operatör olarak piysaya çıkarlarsa hiç şaşırmam hatta sadece Whatapp özelliğii olan cihazlar bile çıkarabilirler.

  2. Didem dedi ki:

    Hiç zannetmiyorum, denemek isteyen kesinlikle olacak ama sırf whatsapp ile iletişim kuran yok bence…

  3. Görkem Koca dedi ki:

    whatsapp sim kartı daha önce görmüştüm hani bir bakıma sevinmiştim ücretsiz şekilde internet olmadan mesaj atabilip alabileceğiz fakat medya olmadan olmuyor yahu . Acaba bu karttan alsak hangi şebekeden faydalanacak turkcelmi aveamı vodafon mu

BİR YORUM YAZ