Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Microsoft HoloLens Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı

Microsoft HoloLens Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı

Sanal gerçeklik gözlükleri, kısa bir zaman içerisinde ciddi anlamda ilgi görmeye başladı. Hayatımızı kolaylaştıracak ürünler her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde üretiliyor ve televizyonlarda izlediğimiz hemen hemen tüm teknolojiler artık var denebilir. Bir önceki yazımızda siz değerli okuyucularımıza Windows 10 tanıtımı ile alakalı olarak bir yazı yayınlamıştık. Bu tanıtım lansmanı içerisinde Microsoft şirketinin yeni bir ürünü daha tanıtıldı. Aslında tek bir lansman içerisinde birçok farklı ürünü aradan çıkardılar diyebiliriz. Çok da iyi yaptılar aslında.

Microsoft HoloLens, şirketin yeni sanal gerçeklik ürünü olarak kısa zaman içerisinde piyasaya çıkarılacak. Henüz geliştirilme aşamasında olan ancak birçok farklı teknolojiyi bir arada kullanmayı hedefleyen Microsoft şirketi, bu yeni ürünü ile birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşarak kısa zaman içerisinde büyük bir başarı yakalamayı da hedef edinmiş gibi görünüyor. Birkaç sene içerisinde bu tarz ürünlere çok daha fazla eğilim göstereceklerini de resmi olarak açıkladılar.

Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens

Gözlük bakıldığı zaman şuan için çok aşırı büyük gibi görünüyor ancak bu ürünleri zaten sosyal yaşamınızda kullanmayacaksınız. Kısacası bizim tasarımı ile çok da fazla ilgimiz olmayacak. Ürünün özellikleri açıklamasa da geliştirilme aşamasını anlatan ve işlevselliği ile alakalı olarak bilgiler sunan bir tanıtım videosu da hazırlandı. Sizleri video ile başbaşa bırakıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Resmi Tanıtımı Gerçekleşti başlıklı makalemizde windows 10, windows 10 işletim sistemi ve windows 10 resmi tanıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ