Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Note 7 İade Edenler Hangi Markayı Tercih Ediyor?

Note 7 İade Edenler Hangi Markayı Tercih Ediyor?

Samsung tarafından piyasaya sürülen tüm Galaxy Note 7 telefon modelleri için toplama kararı alınırken bu değişim programı kapsamında yapılan işlemler ile ilgili sık sık bilgilendirmeler de yapılıyor. İşte yapılan son açıklama ile birlikte değişim programındaki yaşananlar.

Samsung piyasaya sunduğu Galaxy Note 7 modelleriyle yüksek satış rakamlarını hedeflerken telefonlarda yaşanan patlama olaylarının ardından bu telefonların piyasada kullanılması ciddi bir tehlike yaratmıştı. Yaşanan bu durumun ardından Galaxy Note 7 için toplama kararı alınırken dünya genelinde kapsamlı bir şekilde değişim programları başlatıldı. Değişim programları ile birlikte kişilerin Galaxy Note 7 modellerini en yakın Samsung değişim merkezlerine götürmesi gerekirken bu merkezlerde kullanıcılara farklı seçenekler de sunuldu.

Samsung Note 7 İade Seçenekleri

Sunulan seçenekler dahilinde değişim işlemlerinin yapılmasına imkan sağlanırken özellikle kullanıcıların yeni bir Samsung modelini tercih etmesi Samsung’un yeniden diğer telefonların satışını da gerçekleştirilmesini sağladı. Farklı bir modeli tercih eden kullanıcılara aradaki fiyat farkını nakit olarak ödenmesi kullanıcıların herhangi bir mağduriyet yaşamadan değişim işlemlerini yapmasını sağladı. Sunulan bu hizmetler ile birlikte son dönemlerde giderek artan bir değişim işlemlerinin yapıldığı öğrenilirken özellikle telefonunu teslim eden kişilerin yeni bir Samsung telefonu almak istemesi dikkatlerden kaçmadı.

İade Sonrasında Tercih Yine Samsung

Değişim işlemlerinde kullanıcılar Samsung’un farklı modellerini isterken bu durum Samsung’un daha az zarar ile işlemleri tamamlamasını sağlayacağı şeklinde yorumlandı. Öyle ki telefonların ücret iadesinin istenmesi halinde Samsung daha yüklü bir ödeme yapmak durumunda kalacaktı. Fakat kullanıcıların yeni bir telefon satın almak istemesi Samsung’un çok daha az bir ödeme yaparak Galaxy Note 7 değişim programına tamamlamasını sağlayacak.

Şu anda dünya genelinde yapılan değişim işlemleri ile birlikte yaklaşık yüzde 75 oranlarına ulaşıldığı açıklanırken önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeni çağrılar ile birlikte tüm kullanıcıların telefonlarına iade etmesi istenecek. Bugüne kadar değişim programları oldukça yavaş bir şekilde ilerlese de dünya geneline bakıldığında yüksek değişim oranlarına ulaşıldığı da gözden kaçmıyor. Bu bakımdan önümüzdeki 2 aylık süreç içerisinde Note 7’nin değişim programı kapsamında ki tüm işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

Ayrıca piyasadaki merak edilen en önemli detaylardan bir tanesi de tüm işlemler tamamlandıktan sonra elde edilecek sonuçların nasıl olacağı. Galaxy Note 7 modelini iade eden kullanıcılarının yüzde kaçının yeni bir telefon almak istediği ve yeni bir telefon alan kişilerin hangi telefon modellerini tercih ettiği, aynı zamanda Note 7 iade eden kişilerin yüzde kaçınının ücret iadesi istediği Samsung tarafından yapılacak açıklamalar ile birlikte öğrenilecek. Bu açıdan değişim programı hakkındaki pek çok soru işareti önümüzdeki aylarda yapılacak açıklamalar ile birlikte netliğe kavuşturulmuş olacak.

Bir önceki yazımız olan Microsoft’tan Türkiye’ye Özel Kış Saati Önlemi başlıklı makalemizde kış saati uygulaması, microsoft ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ