Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

HTC Mobil Vive Sanal Gerçeklik Üzerinde Çalışıyor

HTC Mobil Vive Sanal Gerçeklik Üzerinde Çalışıyor

HTC şimdiden yüksek teknolojili sanal gerçeklik pazarında önemli bir yere sahip ve bunu da tabii ki Vive ile sağladı. Fakat görünüşe göre, firma yeni planlar peşinde ve yakın zamanda mobil teknolojilere de sanal gerçeklik getirmeyi planlıyor.

HTC U serisinin Singapur’daki çıkış etkinliğinde CNET’e konuşan şirket CFO’su Chia-Lin Chang, bir konuşma yaptı ve yeni mobil sanal gerçeklik setlerinin, sıradaki amiral gemisi telefon HTC U Ultra le birlikte geliştirildiğini dile getirdi.

Buna rağmen, tahminlerimize göre HTC’nin yeni VR çözümü, Google’ın Daydream View’ı ve Samsung’un Gear setinin aksine, daha çok ‘telefon içine entegre bir sanal gerçeklik seti’ olacak.

‘Tether free’ olarak tasarlanan yeni HTC sanal gerçeklik cihazı, Chang’in yorumlarına göre mobil teknolojiyle VR’ı bir araya getirecek ve önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Üstelik HTC’nin ürünü, Samsung Gear ve muadilleri kadar basit olmayacak, Vive gibi üst düzey teknolojili bir ürün olacak.

Görünüşe göre, HTC zaten bir süredir bu ürün üzerinde çalışıyordu ve geçen yıl düzenlenen MWC 2016’da da benzer söylentiler ortaya çıkmıştı. Üstelik bu ürünle birlikte sadece VR teknolojisinin fiyatı düşmeyecek, aynı zamanda HTC’nin telefon satışlarında da artış olacak.

HTC’nin mobil VR seti için muhtemelen çok uzun bir süre beklemeyeceğiz ve Chang’in açıklamasına göre ürün bu yılın sonlarında bir tarihte çıkacak. Hatta sıradaki MWC 2017’de, HTC cihazı resmen tanıtabilir.

Bir önceki yazımız olan Çocukların Ekran Başında Fazla Vakit Geçirmesi Zararlı başlıklı makalemizde çocuğun bilgisayar kullanması, çocuğun televizyon izlemesi ve çocuk gelişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ