HTC Mobil Vive Sanal Gerçeklik Üzerinde Çalışıyor
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

HTC Mobil Vive Sanal Gerçeklik Üzerinde Çalışıyor

0

HTC şimdiden yüksek teknolojili sanal gerçeklik pazarında önemli bir yere sahip ve bunu da tabii ki Vive ile sağladı. Fakat görünüşe göre, firma yeni planlar peşinde ve yakın zamanda mobil teknolojilere de sanal gerçeklik getirmeyi planlıyor.

HTC U serisinin Singapur’daki çıkış etkinliğinde CNET’e konuşan şirket CFO’su Chia-Lin Chang, bir konuşma yaptı ve yeni mobil sanal gerçeklik setlerinin, sıradaki amiral gemisi telefon HTC U Ultra le birlikte geliştirildiğini dile getirdi.

Buna rağmen, tahminlerimize göre HTC’nin yeni VR çözümü, Google’ın Daydream View’ı ve Samsung’un Gear setinin aksine, daha çok ‘telefon içine entegre bir sanal gerçeklik seti’ olacak.

‘Tether free’ olarak tasarlanan yeni HTC sanal gerçeklik cihazı, Chang’in yorumlarına göre mobil teknolojiyle VR’ı bir araya getirecek ve önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Üstelik HTC’nin ürünü, Samsung Gear ve muadilleri kadar basit olmayacak, Vive gibi üst düzey teknolojili bir ürün olacak.

Görünüşe göre, HTC zaten bir süredir bu ürün üzerinde çalışıyordu ve geçen yıl düzenlenen MWC 2016’da da benzer söylentiler ortaya çıkmıştı. Üstelik bu ürünle birlikte sadece VR teknolojisinin fiyatı düşmeyecek, aynı zamanda HTC’nin telefon satışlarında da artış olacak.

HTC’nin mobil VR seti için muhtemelen çok uzun bir süre beklemeyeceğiz ve Chang’in açıklamasına göre ürün bu yılın sonlarında bir tarihte çıkacak. Hatta sıradaki MWC 2017’de, HTC cihazı resmen tanıtabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir