Türk Yapımı MMOFPS: Zula
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Türk Yapımı MMOFPS: Zula

0

Son yıllarda ülkemizde birçok oyun şirketi kurulması ile beraber, çok kaliteli oyunlar çıkartmaya başladık. Piyasaya damgasını vuran son oyunlardan biri ise Zula oldu. Tamamen ücretsiz olan Zula oyunu, Counter Strike tarzı MMOFPS oyunları kategorisinde liderliğe oynayabilecek kalitede bir oyun. Lokum Games ve Mad Byte Games ortaklığında hazırlanan oyun, Türk motifleri ile dolu.

Zula oyunu iki takımdan oluşuyor. İyiler ve kötülerin olduğu oyunda, İyiler diye adlandırılan takım Zula adına sahip. Karşı düşman taraf ise Gladyo adına sahip. Gladyo üyeleri yabancı millet insanlarından karakterler oluştururken, Zula takımı ise bizim mahallenin ağır abilerine benziyor.

Safranbolu
Safranbolu

Haritalar, çok kaliteli işler ortaya çıkarıldığını söyleyebilirim. Safranbolu haritası dışında bütün haritaları beğendiğimi de eklemeden geçmeyeyim. Safranbolu haritası, CS’de bildiğimiz DUST haritası ama araya eklenmiş duvar yazıları ve safranbolu ev şekilleri var. Bu haliyle daha çok dust haritası modu gibi duruyor. Onun dışında bazı haritalar ve oyun modları oldukça yaratıcı. Benim en sevdiğim harita GEMİ haritası. Nişancı oynamak için Kuzey Irak haritasını öneririm. Kargaşa ve Kaosu seviyor iseniz Metro İstasyonu haritasını oynamanız zevk verecektir. Bunun dışında İnternet Kafe ve Düğün Salonu haritaları diğer haritalara göre biraz basit kaçmışsa da kapalı alanda çatışmanın hissini oldukça yoğun yaşıyorsunuz.

Oynanış, konusunda cs deneyiminiz olsa bile biraz alışmak için pratik yapmanız gerekiyor. Zaten oyunun başında ilk 10 seviye için açılan acemi odalarında oynamak zorundasınız. Orada herkes acemi olduğu için, normal sunucu odalarına geldiğinizde belirli bir tecrübe ve strateji deneyimi kazanmış oluyorsunuz.

Üsküdar
Üsküdar

Silahlar,konusu ise canımı en çok sıkan konu oldu. Verdikleri hazır ve ücretsiz 4 set bulunuyor. Bu setlerde bulunan silahlar haliyle modifiye edilmiş silahlara göre oldukça ilkel kalıyor. Örneğin bir oyuna girdiğim zaman oyunda ikinci ya da üçüncü olabiliyorum. Lazerli veya daha fazla eklentisi bulunan silahlardan birine sahip olsam birinciliği kaptırmayacağım konusunda eminim. Silahınızı geliştirmek için ya gerçek para ile zula parası almanız gerekiyor ya da verilen görev kartlarını tamamlamanız gerekmektedir. Kısacası oyun oldukça güzel ve kaliteli, benim tavsiyem CS:GO oynamak yerine bu oyunu oynayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. E-spor kavramına girdiği için kazanç bile elde edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir