Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması ile Kadına Şiddete Hayır
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması ile Kadına Şiddete Hayır

1

Yeni haberimizde sizlere Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması ile alakalı olarak bilgiler vermek istiyoruz. Kadına şiddet, toplumumuzda özellikle son birkaç sene içerisinde son derece ciddi bir şekilde ortaya çıkan ve sonuçları can kayıplarına dahi sebep olabilecek unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Dünyanın mücadele ettiği ve bu uğurda projeler geliştirmeye çalıştığı şu dönemlerde dünyanın ve ülkemizin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden birisi olan Vodafone, son derece farklı bir proje üzerinde çalışarak şiddet gören bayanların akıllı telefonlarını kullanarak hızlı bir şekilde yardım etmesi için gelişmiş bir mobil uygulama hazırladı. Bu mobil uygulama, gerçekten kadına şiddet safhasında bir çeşit kurtuluş rolü üstlenecek.

Vodafone kırmızı ışık uygulaması, son dönemlerde televizyonlarda da sürekli olarak izlemekte olduğumuz KADINA ŞİDDET unsurunu tamamen ortadan kaldırmak ve bayanların sağlık sorunları ve can kaybı yaşamadan bu süreçten kurtulabilecekleri bir nevi imdat yazılımı olarak da dikkat çekiyor. Bu uygulama aslında akıllı cihazların telefon sensörü özelliği kullanma safhasında da bizlere önemli seçenekler sunuyor diyebilmekteyiz.

Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması
Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması

Vodafone Kırmızı Işık Uygulamasının Özellikleri

Arayüzü yukarıda ki resimde incelediğiniz zaman son derece basit ancak kullanışlılık bakımından devrim niteliğinde bir ürün olduğunu söyleyebilmek mümkün. Zaman içerisinde özellikle bu tip uygulamaların çok fazla ön plana çıkmadığı günümüzde Vodafone, bu atılımı ile birlikte toplumumuz kadınlarına verilen önemi bir kez daha en iyi şekli ile vurguluyor. Vodafone kırmızı ışık uygulamasının özellikleri son derece basit ancak bir o kadar da etkili. Kısaca üzerinden geçecek olursak;

 1. Telefona tanımlı ve hareket sensörü ayarlı olarak 183, 155, 112 ve 156 numaraları tanımlı geliyor.
 2. Bu numaralara birer farklı hareket tanımlandı ve telefonunuzu o şekilde oynattığınız zaman numara aranarak ilgili kurumlara mesaj ve konum bilgisi gönderiyor.
 3. Dilerseniz telefon rehberinizden 3 ayrı numarayı kendi belirlediğiniz hareketler kapsamında tanımlayabilir ve şiddet esnasında mesaj ve konum bilgisi gönderebiliyorsunuz.
 4. GPS özelliği bulunan telefonlarda kullanılabilen gelişmiş bir yazılımdır.
 5. En yakınınızda ki polis birimlerini konum bilginize göre evinize yönlendirerek şiddetin son bulmasını sağlar.

Vodafone, bu uygulamayı bayanların çok daha fazla benimsemeleri için Avon markası ile bir ortaklık içerisine girdi ve bu ortaklık sonrasında 3 milyon kadın kullanıcıya ulaşabilme olasılığı yükseldi. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde internet üzerinden indirilebilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 27 Kasım 2014

  Vodafona kırmızı ışık uygulaması mı? Aman Allahım inanılır gibi değil. Böyle birşey bu zamana kadar kimsenin aklına neden gelmemiş. Sonuna kadar destekliyorum bu güzel haberi verdiğiniz için de size teşekkür ederim Derya hanım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir