Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Tweetdeck Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Tweetdeck Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Tweetdeck, Twitter’ın kullanım açısından kolaylaştırılması ve birden fazla hesabın tek bir ekran üzerinden yönetilmesini planladığı arayüz sistemidir. Bu arayüz sayesinde, elinizde bulunan hesaplar için tek bir seferde onlarca hesaba tweet atabilir, ya da gelişmeleri takip edebilirsiniz. Görünüm olarak kolon sisteminden oluşan yapıda bir çok eklenti durumu mevcut olup geliştirmesi sağlanabilir. Tweetdeck sistemi, ilk başta 3.part yazılımcılar tarafında hazırlanmış olup sonrasında aşırı ilgiyle kullanılınca twitter 40 milyon dolar civarı bir para miktarıyla sistemi satın alıp geliştirmelerini kendi bünyesinde yaptırmaya devam etmiştir.
Tweetdeck kullanımı ise, oldukça basit ve eğlencelidir. Basit arayüzü sayesinde, timeline takibi yapabilir, arama yapabilir, mentionları kontrol edebilir, mesajlarını okuyabilir daha bir çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Tweetdeck ulaşım adresi ise, https://www.tweetdeck.twitter.com Sisteme kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra sol tarafta siyah dik şeritin içinde bulunan, Account kısmına tıklayarak ve orada bulunan Add another account kısmından yeni hesap bilgilerinizi girerek ikinci bir twitter adresini ekleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde, sol dikey menüde bulunan + işaretine basarak, ekleyebileceğiniz kolonları görür ve eklemeler yapabilirsiniz. Bu eklenti eklemelerinin içinde sırasıyla; Twitter kullanıcı anasayfası, bildirimler, mentionlar, aktiviteler, beğeniler, listeler, zamanlanmış tweetleriniz, arama kısmı, mesajlar, kullanıcılar, trend topic hizmeti ve koleksiyonlar gibi eklentiler vardır. Eklediğiniz eklenti anasayfanızda kolon olarak çıkar ve siz herhangi bir ikinci işlem gerçekleştirmediğiniz sürece orada devam eder ve görüntülenir. Bir başka güzellik ise, deck anasayfanıza eklediğiniz twitter kullanıcı anasayfasında görüntülenecek tweetler için filtreleme sistemidir. Bu filtreleme sistemi sayesinde, herhangi bir kullanıcının tweetlerini takip edebilirsiniz. Ya da atılan tweet’in içeriğine uygun tweetleri görüntüleyebilirsiniz. Mesela sadece resim, ya da bağlantı olacak şekilde içerikleri görüntüleme şansı var.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Facebook başlıklı makalemizde facebook, mark zuckerberg ve Mobil Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. özlem dedi ki:

    merhaba çok uzun zamandır tweetdeck kullanıcısıyım hesapları tweetdeck’e eklemeye çalıştığım zaman hiçbir sıkıntı olmuyordu fakat bir aydır hiç hesap eklememiştim.Şimdi hesap eklemeye çalıştığım sırada hesapları ekle kısmının üstünde “Login denied due to suspicious activity. Please check your email for further login instructions” ya da tweetdeck’in en alt sağ köşesinde “You cannot join any more Teams.” uyarısını alıyorum.Ne yapabilirim?

BİR YORUM YAZ