Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Tizen İşletim Sistemli Samsung Televizyonlar Geliyor

Tizen İşletim Sistemli Samsung Televizyonlar Geliyor

Samsung televizyonlar, özellikle son dönemde ki Curved HD TV teknolojisi ile birlikte çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Mükemmel teknolojilerin yaratıcısı olan ve kısa süre içerisinde sektöre birbirinden kaliteli ürünler hediye eden Samsung şirketi, bilgisayar mantığında çalışan televizyonlar geliştiriyor. Artık televizyonlardan internete girebiliyoruz ve bununla birlikte akıllı cihazlarda kullanabildiğimiz bazı özellikleri de rahatlıkla kullanabiliyoruz. Hal böyle olunca Android mobil işletim sistemine sahip Samsung Curved HD televizyonlar çok daha fazla ilgi gördü. Televizyonun satış fiyatı da 6.000 TL civarlarında seyretmekte.

Kullanıcılarına farklı farklı seçenekleri sunmayı seven şirketlerden birisi olan Samsung bir yeni teknolojik atılıma daha imza atıyor diyebilmekteyiz. Tizen işletim sistemli Samsung televizyonlar, kısa bir süre içerisinde resmen satışa çıkarılacak. Üretim ve yazılım aşamasında sürekli olarak daha ileri seviyelere taşınan bu televizyonlar, önümüzdeki 10 senenin en büyük teknolojileri olarak da dikkat çekecek. Curved HD TV mantığını Tizen işletim sistemi ile birlikte birleştirmeyi hedefleyen Samsung şirketi, bu anlamda da bir ilke imza atmış olacak.

Tizen Samsung TV

Tizen Samsung TV

Gelişmiş bir arayüz ile birlikte sunulacak olan ve Samsung Smart Screen üzerine işlevsel olarak giydirilmiş olan bu mükemmel işletim sistemi ile birlikte çok daha farklı bir televizyon deneyimi sizleri bekliyor olacak. Daha önceki modellerde olduğu gibi 3D deneyimini sunacak olan ve bununla birlikte elinizi algılayarak kullanıma imkan tanıyacak olan bu cihazların CES 2015 fuarında resmi olarak tanıtılması da gündemde. Henüz teknoloji ile alakalı olarak net bilgiler elimize ulaşmadı ancak kısa bir zaman içerisinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mİ5 Çin Tanıtımı Yapıldı başlıklı makalemizde akıllı telefon teknolojileri ve xiaomi mi 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ