PES 2017 Mobil Platformlar İçin Yayınlandı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

PES 2017 Mobil Platformlar İçin Yayınlandı

0

Bilgisayar ve oyun konsollarında uzun yıllar futbol alanında iki isimden biri olan Pro Evolution Soccer serisinin 2017 versiyonu, uzun bir bekleyişin ardından mobil telefonlar için tüm platformlarda yayınlandı. İlk olarak kademeli bir biçimde belli bölgelerde ve belli platformda yayınlanan oyun geri bildirimler ile düzenlemeler yapıldıktan sonra tüm dünya genelinde telefon kullanıcılarının kullanımına ve indirilmesine sunuldu. Geçtiğimiz aylarda İOS kullanıcıları için Avustralya’da yayınlanmıştı.

Devasa Oyun Boyutu

Yıllarca EA Sports’un amiral oyunlarından FİFA ile çekişme içinde olan Konami’nin PES oyun serisi, her iki oyunun fanatikleri tarafından birbiri hakkında övgü ve yergi ile geçiyordu. Lakin 2017 serisinde Konami şirketi PES oyunu için  daha gerçekçi, daha mücadeleci bir yapıda oyun ortaya çıkarınca bu rekabet haliyle daha da kızıştı. Her iki oyunun rekabeti sadece bilgisayar ve oyun konsollarında değil mobil dünyada da devam edeceği belli oldu.

Her iki platform için yayınlanan oyunun Android için versiyonunu indirmeye kalktığınız zaman oyunun 1.31 GB olduğunu görüyoruz. İOS platformlar için ise, 1.59 GB boyut olduğunu görüyoruz. Her iki platformda da oyunu indirecek olan oyunseverlerin dikkat etmesi gereken; indirme işlemi başlamadan önce mobil veriyi kapatıp, wi-fi bağlantısını açıp indirmeleridir. Ayrıca telefon hafızasında gereksiz olan tüm verilerin silinip, oyun için hafıza alanı açılması yararlı olacaktır.

Hassas Kontroller, Fazla Gerçekçilik!

Mobil telefonlar için yayınlanan PES 2017 oyununu incelediğimiz zaman, geçtiğimiz senelerde yayınlanan PES serilerinden daha hassas bir yapıya sahip. Gerçekçilik yapısında ise, bilgisayar ve oyun konsollarında olan gerçekçilik, mobil dünyaya da aktarıldığını belirtebiliriz. Oyunun içinde Avrupa’nın kalbur üstü takımlarından, Barcelona, Dortmund, Liverpool gibi ekipler bulunmaktadır. Bunun dışında Latin Amerika’nın ve son yılların yükselen ligleri olan Asya Liglerinin en iyi takım ve oyuncularına da yer verilmiş durumda. Çeşitli aparatlar ile oyun keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir