Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Teknoloji E-Ticareti de Etkiliyor

Teknoloji E-Ticareti de Etkiliyor

Teknolojinin gelişimi hayatlarımıza olduğu gibi, e-ticarete de doğrudan etki ediyor. İnsanların online alışverişten korktuğu, çekince yaşadığı günler geride kaldı ve bugün hiç olmadığı kadar fazla alışveriş yapılıyor.

Artık teknoloji müşterilere satın alımlarını takip etmede yardımcı olurken, bunun faydalarını satıcılar da görüyor. Bu şekilde tüketicilerle daha güçlü ilişkiler kuruyorlar ve markaları hızla büyüyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, teknolojinin iş dünyasına olan etkisi de gözler önüne seriliyor.

Artık uygulamalar işleri çok daha kolaylaştırırken, müşteri ve satıcı arasındaki ilişkiler de güç kazanıyor. Bugünlerde markalar müşterilerin dükkana veya mağazaya gelmesini beklemek zorunda değil, bunun yerine kolaylıkla internet veya uygulamalar üzerinden alışveriş yapılabiliyor.

Markalar da avantaj sağlıyor
Markalar günümüzde tüketicilere istedikleri her yerde ulaşabiliyorlar. Öyle ki, kişiler alışveriş yapmıyorken bile bu kurumlar akıllarında oluyor. Hepsiburada uygulamasını örnek verelim. Telefonunuz devamlı olarak size uygulamayı ve indirimleri hatırlatıyor. Bu da hâliyle e-ticaretin yoğunluğunu artırıyor.

Bir diğeri de e-posta hatırlatmaları. E-ticaret yapan firmalar, düzenli olarak kayıtlı müşterilerine e-mail yolluyor, indirim ve yeni fırsatlardan haberdar ediyor. Tabii artık sitelerde yapay zeka ve botlar da kullanıldığı için, etkileşim de artış gösteriyor.

Tüm bu teknolojik gelişmeler, aynı zamanda küçük işletmelerin de hızla gelişmesine ve e-ticaret pazarına atılmasına yardımcı oluyor ve yüzleri gülüyor. Kısacası, teknoloji ticarete doğrudan etkisini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan E-Ticarette Yapay Zeka Devri Başlıyor başlıklı makalemizde e ticaret ve yapay zeka hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ